6 Nisan 2010 Salı

Barcelona - Arsenal Maçına Doğru


Maçın televizyondan yayınlanmıyor olması alıştığımız Star Tv politikalarından biri yine..Bir şekilde internet falan izleyeceğiz artık..Maçın İngiltere'de oynanan ilk ayağına göre daha durağan geçeceğini tahmin ediyorum..

Bunun önemli nedenlerinden biri Barça savunmasının ağır iki adamdan kurulacak olması..Marquez ve Milito ikilisine arkada Valdes'i de eklersek Barcelona'nın geri hattı her zamankinden farklı olarak büyük risk taşıyor..Tabii bu riskin asıl nedeni rakibin Arsenal olmasından kaynaklanıyor..İlk maçı elektiriklendiren ve Arsenal adına çeviren adam olan Walcott'un yarın oynayacak olması Barcelona için büyük tehdit..Ki Walcott sağ çizgiye yakın oynar..Burada da hücum gücü savunmaya oranla daha yüksek olan Maxvell'in oynayacak olması stoperden yana sıkıntı çekebilecek Barça için bir başka dikkat edilmesi gereken nokta..

Arsenal'in de önemli eksikleri var..Sezonu kapatan Fabregas - Gallas ikilisine Arshavin ve Song'un eklendiğini görüyoruz..Barcelona gibi bir takım karşısına çıkarken bu kadar eksik normal şartlarda yenilecek farkın habercisiyken Barcelona savunmasında bu sıkıntılar olunca oyun yinede dengede gibi görünüyor..

Barcelona'da İbra'nın oynayıp oynamayacağı belli değil..Ama Henry merak etmesin maça son maçta formda olduğunu gösteren Bojan ile başlayacaktır Pep..Barcelona'da en kilit isim kesinlikle Messi..Yarın tek başına alması muhtemeldir tur biletini..Ki ilk maçta pek etkili olamadı..

Arsenal'in mutlaka gol bulacağını düşünüyorum..Barcelona eğer 1-0 öne geçerse maç çok enteresan bir hal alabilir..Arsenal'in nasıl bir strateji ile başlayacağı merak konusu..Nou camp'da hücum ağırlıklı başlayıp şok bir gol aramak mantıksız gelmiyor kulağa aslında..Her ne kadar riskli olsada..

Zaten nasıl oynarsanız oynayın , Nou Camp'da Barcelona'ya karşı oynamak başlı başına bir risk zaten..

Arsenal umut arıyor , Barcelona kendinden bekleneni sahaya yansıtmak istiyor..El Classico öncesi açılabilecek bir Madrid yolu var..Haftasonu Madrid'e gitmeden önce bu yolu açmak önemli..

Hiç yorum yok: