15 Mart 2010 Pazartesi

Şampiyonluğu İsteyenler..


Gençlerbirliği maçının ardından maç yazısında Fenerbahçe için şampiyonluğu istemiyorsunuz demiştim..Bunu hem oynadıkları futbolumsu şey için hem de ortaya koymadıkları istek için söylemiştim..

Barcelona - Valencia maçının ardından internetten Milan - Chievo maçına geçtim..Cuma günü Inter'in puan kaybı , öğlen Roma'nın Livorno beraberliğinin ardından Milan evinde Chievo'yu bir şekilde geçmeliydi..Daha çok merak ettiğim Fenerbahçe'de bir türlü göremediğimiz hırs , istek ve azmi Milan ortaya koyabilecek mi sorusuydu..

Futbol olarak çok güzel bir oyun ortaya koymadı Milan..Ama bu yazıyı buraya geçmemin nedeni ne Seedorf'ın 90.dakikada yolladığı füze ne Inter ile puan farkının 1'e inmesi..

Milan herşeyiyle istedi..Beckham'ın suratına krampon geliyor , Ronaldinho 3 kişinin arasında ortada sıçan oluyor ama presi bırakmıyor..Sonuna kadar kovalıyor , sonuna kadar istiyor Milan..Seedorf belki o golü atamayabilirdi ve maç 0-0 bitebilirdi..Ama kimse gelip Milan istemedi diyemezdi , Fenerbahçe istemedi diyebildiğimiz gibi..

İşte bazen futbolda kazanmanın sırrı iyi futboldan , güzel şuttan , güzel paslaşmadan çıkıyor..Sadece istemekten ve pes etmemekten geçiyor..

O yüzden Tuncay Şanlı ruhu diye dolaşıyoruz 2 senedir..

Hiç yorum yok: