10 Mart 2010 Çarşamba

Şampiyonlar Ligi'nde Gecenin Maçları


Şu blogda hakkında kesin bir karar veremediğim tek takım Arsenal herhalde..Yeri geldi Winner dedik , yeri geldi büyük Looser dedik..İngiltere'de ilk 5 sıranın altındaki takımları tokatlamakta üzerine olmayan Arsenal , kafa takımlardan Liverpool dışında hepsine yeniliyordu sürekli..Böyle olunca sonuç olarak sürekli , bir çuval inciri berbat eden bir takım ortaya çıkıyordu..

Porto ile eşleştiklerinde iki maçında zevkli geçeceğini düşünmüştüm..Portekiz'de Arsenal istediği oyunu kesinlikle sahaya yansıtamamıştı ve sahadan 2-1 yenik ayrılmıştı..Rövanşa pek çok eksikle çıkan Arsenal , rakibini 5-0 yendi ve çeyrek finale yükseldi..Porto kalecisi Helton'un kariyerinde bu kadar sıkıntıya düştüğü bir maç daha olmamıştır herhalde..Hani abartmıyorum 7-8 olurdu çok rahat maç..

Porto formda olsun veya olmasın ekol bir takımdır..Bırakın 5-0'ı onlara 3 atmak bile büyük olaydır..

Ama Arsenal , o bildiğimiz saldırgan ve bunaltıcı İngiliz futbolunun müthiş bir örneğini ortaya koydu bugün..Arshavin - Bendtner ikilisi adeta döktürdü..Arsenal yine müthiş bir form yakalamış gibi görünüyor ama yarın öbürgün karşılarına sağlam bir dev çıktığı zaman yine dağılmaları muhtemel..

İtalyanlar kahroluyor olmalı..Bu turun hakkı gerçekten bu değildi..Bayern çok yönlü ve özellikle hücumda durdurulması zor bir takım gerçekten ancak İtalyan ekolünün buna ters gelmesi kuradan hemen sonra düşünülmüştü ve öyle oldu..

Bu maçın tamamını izleyemediğim için kısa kısa geçeyim..Fiorentina beklenmedik şekilde müthiş oynamış..Bayern'in baskı yapması beklenen anlarda bile önemli gol pozisyonları yakalamışlar..2-0'ı yakaladıktan sonra 10 dakika dayansalar çok farklı yöne gidebilirdi maç..Ama Van Bommel'in golünden sonra plan programdan sapmış Fiorentina biraz..

Ama Fio burada bile bir tepki gösterdi ve 3. golü buldu..Jovetic çok farklı bir oyuncu..Forvet konusunda yıllardır sıkıntı çekmeyen Fiorentina'nın yeni incisi..3-1'i bu sefer bir süre tutar diye düşünülen Fio bu sefer Robben'i durduramadı..Son 2 ayın Dünya üzerindeki en formda adamı öyle bir gol attı ki onu durdurmak gerçekten imkansız..Bu golle birlikte çeyrek final bileti Van Gaal'in cebine gitti..

Sonuç olarak bireysel yetenekleri ve tabii ki ilk maçta ki hakem Ovrebo'nun eşsiz katkılarıyla Bayern ilk 8'e kaldı..Ligde bu sezon istikrarsız ve kötü giden Fiorentina tutunduğu dalı kaybetti..Artık sene sonuna kadar 2 maç kazanıp 2 maç kaybedip devam ederler..Sene sonunda Jovetic ve Montolivo ikilisini kulüpte tutmaları zor gözüküyor..

Hiç yorum yok: