19 Mart 2010 Cuma

Maça Doğru , Fenerbahçe - Gaziantepspor


Eksikler azaldı , cezalı yok..Hava büyük ihtimalle güzel olacak..Uzun süre sonra Özer takıma dönecek , Alex takımın en önünde yüreyecek..Fenerbahçe umudunu korumak için Gaziantep karşısına çıkıyor..

Takıma çok kızdık..Dönüp baktığımda hala inanamıyorum alınan sonuçlara..Ama bir Fenerbahçe klasiği oldu son 6-7 yılda bu..Ne kadar kolay gözüken maç varsa puanları saç ve şampiyonluklardan ol..Son 5 yılın derbi istatistiklerine bakarsak belki Fenerbahçe'nin daha önce hiçbir büyük takıma nasip olmamış bir üstünlüğü vardır ama alınan şampiyonluk sayısı bununla orantılı değil..Bu senede buna benzer bir tablo yaşandı..Fenerbahçe şuan çok kasmadan bi 3-4 puan önde götürebilirdi ligi..Şimdi liderden 6 puan geride ve en ufak bir hata takımı ligden kopartacak..

Oyuncular mutlaka Sami Yen'e iddialı gitmek istiyor..Başkan ve yöneticiler son antrenmana çıkartmayı yapmışlar zaten..Daum ve Koch'ta gerekli motiveyi yüklüyorlardır..Gerçi bunlarada artık karnı tok taraftarın artık..Bizim en büyük sıkıntımız bu takımın işin ciddiyetinin farkında olmaması ve sahaya herşeyini koymaması..

Çok uzattık hikayeleri maça geçelim..Volkan - Gökhan - Bilica - Lugano - Santos defansı..Sağ ön Mehmet - Emre - Deniz - sol ön Özer..Alex - Guiza..

Bu kadro için çok yorum yaptık sene boyu..Yeni söylenecek pek birşey yok..Merak ettiklerim ve tahminlerim var..Merak ettiğim Lugano - Bilica bu maçtada gol yemeden devam ettirebilecek mi maçı..Gökhan Gönül takımın ihtiyacı olan parlamayı gerçekleştirebilecek mi..?Mehmet artık Fenerbahçe'de oynadığını farkedecek mi..?Özer sakatlıktan nasıl dönecek..?

Fenerbahçe için kilit maçlardan biri daha..Hataya , kayba yer yok..Gaziantep bu sene dengesiz takım..Öne çıkan bir bölgeleri yok..Genel olarak takımın bir standartı var..Hücumda Beto'nun ayağına bakıyorlar..Kanat savunmaları ağır adamlardan kurulu..Oyun planları kapalı savunma ve kontra üzerine kurulucaktır..

Fenerbahçe'nin 3 puan kadar ihtiyacı olan birşey var..Bu takımın ARTIK ' istediğini ' göstermeli , kanıtlamalılar..Bir Fenerbahçe klasiği olup ilk 45 dakikada sahada dolanacaklarsa zahmet edip çıkmasınlar bile maça..Taraftar inanın bana 3 puandan çok oyuncuların topu yemesini istiyor artık..Hani o takım ki istediği maçta Inter'li Cambiasso'ya yedirmişti topu..

Ben artık bu işin oyuncuların ruhu ile çözülebileceğine inanıyorum..Bu takım ortaya çok geç de olsa bir karakter koymalıdır..Fenerbahçe taraftarı 2 sene önce sondan bir önceki hafta bir Oftaş maçında 50.000 kişi ' Fenerbahçeli olmanın gururu bizlere yeter ' diye inletiyordu stadı..Çoğunun ümidi Sivas'tan gelecek Sivas galibiyeti değildi o saatlerde..Ama o sene Fenerbahçe herşeyini ortaya koymuştu..Bu sene koymadığı gibi..

O ruh , istek , mücadele yarın sahada olacak..Olmazsa eğer , artık yeter.

4 yorum:

constantinache dedi ki...

gerçi ikisi de aynı kapıya çıkar ya, yine de düzelteyim: 2 sene önce sondan 2. maçımız oftaş ile değil, gençlerbirliği ileydi.

Tuğberk dedi ki...

hehe doğru hatırladım bende sağol :)

Corpse dedi ki...

Fenerbahçeli oyuncuların isteyip de yüreklerini sahaya koyduklarında bu ligde yenemeyecekleri hiçbir takım yok!

Bitirici dedi ki...

Zaten takımı tam kadro bir göremedik hep sakatlar vardı inaşallah yeniceğiz