10 Mart 2010 Çarşamba

Kusursuz FırtınaFutbolla pek alakası olmayan bir insanı televizyon karşısına oturtup şu maçı izletseniz , maçtan sonra size vereceği tepki : ' Futbol ne kadar basit bir oyun ' olurdu..

United zor gibi görülen her pası , her savunmayı , her deparı o kadar kolay yapıyor ki..Hani oyunlarda hatalı pas vermek zordur karşı tarafa , United öyle oynuyor..Sahanın her bölümünde bir kusursuzluk var..Elbette topu ayağına alan 4 kişiyi geçip kaleye gitmiyor fakat o sırada oyun ne gerektiriyorsa o hareket kusursuzca uygulamaya geçiyor..

Milan bu sene bir öyle bir böyle takım..İlk maçı kazanmak sonuna kadar haklarıydı ama kadronun özellikle savunma tarafının eksikliği tüm bu çabaların boşa gitmesine neden oluyordu..Bu akşam sahaya çıkan kadro için de bunu söyleyebiliriz..Kalede gerçekten rezalet bir Abbiati , savunmada Abate - Silva - Bonera ve Jankulovski..

Hani çok eleştirilen Bilica'lı Fenerbahçe savunması şu dörtlüden daha iyidir..Aksini düşünenle sabaha kadar tartışabilirim..

United maça bu sene durdurulamayacağı artık belli olan Rooney'in golü ile başlayınca maçın geri kalanı formaliteye gitmeye başladı..Hani diyoruz ya kusursuz oyun diye..Neville geliyor , çok net bir orta yapıyor direk Rooney'in kafasına , Rooney vuruyor ve gol..Bitti işte bu kadar anlatacağımız..Milan golden hemen sonra bir iki atakla reaksiyon kovaladı ama United her alanda o kadar kusursuzdu ki bu reaksiyonun hayata geçmesine izin vermediler..


Milan ikinci yarıya müthiş bir riskle başladı..Ambrosini stopere çekilerek hücum hattına Seedorf'u sürdü Leonardo..Ama olabilecek en kötü şey oldu ve ikinci yarıda United'ın ilk ayağına gelen top gol oldu..O dakikadan sonra herşeyin bittiği resmileşirken iki takımda artık kendi özelleriyle uğraştı..United gençleri sahaya sürdü , Leonardo Beckham'ı evine kavuşturdu..

Beckham oyuna girdikten sonra kalitesini 3-4 pozisyonda gösterdi..Milan'ın doğru düzgün bir forveti olsa Beckham 2 asistle Milano uçağına binebilirdi..Vurduğu şut gol olmayı hakediyordu..Ama İngilizler böyle duygusallıkları bilmez , sevmez..Yesen o golü ne olurdu Van Der Saar..?


Milan daha ileriye gitmeyi haketmiyodu zaten..Ancak iki maçın toplam skoru 7-2'de olmamalıydı hani..Bilhassa ilk maçı en azından Milan kazansaydı keşke..United 2010'a müthiş girdi..Hem Premier'de zirveye oturdu hem CL'de ilk 8'e kaldı..İngiliz dominasyonu devam ediyor..

Hiç yorum yok: