18 Mart 2010 Perşembe

Kuddusi Müftüoğlu - PFDK ve Fenerbahçe


Sıkıntılı..Hani bu ülkede Aziz Yıldırım'ın ve Fenerbahçe medyasının herşeyi kontrol ettiği , herkesi mağdur ettiği , her istediğinin bir şekilde olduğu söylenir ya hani..İşte bu sıkıntılı bir mevzuu..Aslında Galatasaray ve Beşiktaş bunun bu şekilde gösterilmesinden aynanın arkasında çok memnundurlar şüphesiz..

Şimdi enteresan bir istatistik vereyim sizlere..İki isim var ki bu ligde Fenerbahçe'nin Galatasaray maçları öncesinde sürekli Fenerbahçe'nin maçında ' görevlendiriliyorlar ' Kim mi bu iki isim..?Fenerbahçe taraftarının Selçuk Dereli'den sonra en sevdiği hakem olan Kuddusi Müftüoğlu ve bir efsane isim daha Bülent Yıldırım..

2 hafta sonra Sami Yen öncesi Antep maçında : Kuddusi Müftüoğlu
Bu sene Kadıköy'de oynanan 3-1'lik maç öncesi Antep deplasmanında : Bülent Yıldırım

Geçen sene Kadıköy'de 4-1'lik maç öncesi Eskişehir deplasmanında : Kuddusi Müftüoğlu
Geçen sene Sami Yen'de 0-0 biten maç öncesi Kadıköy'de Eskişehir maçı : Bülent Yıldırım

2 sene önce Kadıköy'de 2-0'lık maç öncesi Denizli deplasmanında : Bülent Yıldırım

Bunlar tesadüf mü..?Bunların tesadüf olduğunu düşünenleri Polyanna'nın yanına somon ekmek yemeğe gönderelim..

Bu ülkede resmen heryerden darbe alan bir takım varsa o da Fenerbahçe'dir..Buna kendi içindeki organlarda dahildir , taraftarda dahildir , istemeyen , mücadele etmeyen futbolcularda dahildir..Ama şu bir gerçek ki ; Fenerbahçe - Galatasaray arasındaki rekabetin içinde yukarıdakine benzer bir çok mide bulandırıcı faktör Galatasaray camiasının yanındadır..

Galatasaray'a tribünden adam atma cezası 185.000 lira verilmiş..Stad kapanmasını zaten kim bekliyordu ki..?Geçelim bu işleri o yüzden..Fenerbahçe eğer bu düzen içerisinde şampiyon olmak istiyorsa takımı Tuncaylarla , Aureliolarla , Appiahlarla doldurmak zorundadır..Yoksa Fenerbahçeliler dışında tüm Türkiye'nin nefret ettiği bir takımın başarılı olması çok zor..

Birbirlerini tribünlerden aşağı yollasalarda severler birbirlerini , nefret etmezler..Biri diğerinden Türk Futbol Tarihi'nin en açık şikesiyle şampiyonluğunu çalıp 8-0'larda şampiyonluk turu atarken diğerinin canı çok yanmamış , kardeş takım en azından demiş..

Daha sonra birlikte yemekler yenmiş , ' Onlar ligi , biz kupayı ' pozları verilmişti..Daha sonra İnönü'de oynanan maçtan sonra Tümer Metin çıkıp ; ' Benim içim rahat , arkadaşlarımınkini bilemeyeceğim ' demeyi kendine vazife bilecek kadar utanmıştır..Son hafta Denizli'de yaşanan skandalların ardından Fenerbahçe'den giden şampiyonlukla Türkiye sarı kırmızı / siyah beyaz bir sevince nail olmuştur..

O yüzden kimse Fenerbahçe taraftarı ' Fenerbahçe Cumhuriyeti ' dediği zaman kendi haddi olmadan kızmasın,tepki vermesin..Fenerbahçelilerinde sığındığı liman budur..Ve bir Fenerbahçeli olarak şunu çok içten söyleyebilirim ki , herkesin Fenerbahçe'yi sevmemesi , Fenerbahçe'ye sempatiyle bakmaması hoşuma gidiyor..

Bırakın sevgimiz bize kalsın , bizim sevgimiz çoktur ki bizi bile aşmıştır zaten..

3 yorum:

MuL€ dedi ki...

son cümle herşeyi anlatıyor zaten..hakemler vs konusundan önce biz napıyoruz onu da konuşmak lazım zaten değinmişsin(bu takımı appiahlarla tuncaylarla doldurmak gerek)...eline sağlık

CaptainIrmak dedi ki...

Kimse Kimseyi tribünden atmadı!Bu birincisi.

Eğer Ntv'deki uzun videoyu izlediysen gayet açık ve net görebilirsin.adam önce gidiyor çatının en uç kısmında oturuyor aşağıdakilerle sohbet ediyor.

Ben BLogumda bu uzun video'nun analizini yaptım

aşağıda linki veriyorum umarım okursunuz objektif olabilirseniz tabi!?

http://captainlogbook.blogspot.com/2010/03/tribunden-dusen-adam-ve-saha-kapatma.html

yazdığım bu yazı sarı-kırmızı at gözlüğüyle yazılmadı.
Ancak şunu sorgulamak gerekir.
neden ntvspor hariç tüm medya kuruluşları kısa videoyu yayınladı?
Fener düşmanlığından söz ediyorsun ama Fener Medyasından neden bahsetmiyorsun? Eğer Delikanlı isen yayınlarsın bunu.

Aynen analizimi yazıyorum.Video'nun en başında adam gidip çatının en ucuna oturmuş.Aşaüıdakilerle konuşuyor.Sonra da kalkıp gidip tribündekilere küfür ediyor.

Sana bir sorum var ve senin gibi düşünenlere! Bir insan kalabalık tarafından linç edilmek isteniyorsa veya bir grup tarafından dövülmekten korkuyorsa ne yapar?O ortamdan kaçıp uzaklaşmak bir güvenlik görevlisi bulmak yerine çatının ucuna gidip aşağıdakilerle mi konuşur? sonra da gider kalabalığa küfür mü eder?

elinizi vicdanınıza koyun da cevap verin! sarı kırmızı ya da sarı lacivert siyah beyaz renk körlüğünedn kurtulun. dediğim gibi delikanlıysan yayınlarsın bu yazdıklarımı.

o adamı tribünden kendi mi atlamış yoksa biri kolundan tutup mu atmış?

güvenlik görevlisi olayın neresinde imiş? yakında mıymış yoksa hiç güvenlik görevlisi yok muymuş?
o güvenlikçi müdahale etmek istemiş mi? yoksa kenara çekilip seyretmiş mi?

bir şeyi savunmak ayrıdır objektiflikten uzaklaşarak saçmalamak başkadır. Bütün medya saçmaladı ve yanlış yönlendirdi insanları. sna saçmalıyorsun demiyorum bunu da yanlış anlamayasın sakın. ama bil ki! Bu ülkede medyanın yarattığı yanlışları görmeyenler kördür!

eğer dayak yiyen birisi olsaydın orada ve sen dövmek isteyen 3 kişi olsaydı(ekranda 3 kişi var dikkar edilirse) 2 kişiyi 2 güvenlikçi tutmul ama arkadan güvenlikçilere gözükmeden gelen bir kişi saldırıyor adama.

seni döven bir kişi olsaydı ne yapardın? yakınında güvenlikçi olsaydı ne yapardın?
kendi kolun bacağın kırılması pahasına kendini mi atardın yoksa başka insanlardan yardım isteyip 2-3 yumruk yemeyi göze mi alırdın?

eğer hayati tehliken olduğuna inanıyorsan ne diye etrafındaki insanlara küfür edesin?

diyelim ki adam orda yanlış anlaşılmış olsun? birileri seni dövmeye çalışıyor ne yaparsın?

bulunduğun tribünü terk edersin, gider güvenlikçilere sığınırsın, adamdan özür dilersin olayı büyütmeden kapanmasına çalışırsın başka insanlardan yardım istersin.

önce çatıya çıkıp ucuna oturup aşağıdakilerle sohbet edip sonra ayağa kalkıp taraftara küfür etmezsin. normal bir insan olsa, zaten korkulukları aşıp oraya gitmezdi o adam.

stada maç bitimine 10 dakika kala sarhoş şekilde girmiş birinden bahsediyorum.
lütfen daha objektif olalım. aynısı saraçoğlunda olsaydı ve bu adam beşiktaşlı olsaydı (ki düşen adam da galatasaraylıdır) aynı yorumları yazacak mıydın kendi taraftarın adına?

ha federasyon adaletli mi karar verir türkiye'de? hayır vermez. hangi kulüp baskın çıkarsa ona kararlarını daha yumuşak verir.

sadece su olayı yorumla!

diyarbakır bursa maçında hakemin kafası yarıldı maç tatil edildi

fb-gs maçında da hakemin kafası yarıldı maç tatil edilmedi.

olaylara renk körü olarak bakarsak o maçta hakem feneri kayırdı, çünkü hükmen fener malup olacaktı bu olaydan ötürü. ama olmadı. şimdi ben de bu karar yüzünden federasyon hakem fenerli mi demeliyim?

bunlar objektif olması gereken kişilere yakışmaz.

size saygılarımla selam ediyorum.
umarım fener - gs, gs- fener maçları centilmence geçer hep. lazer oyunları filan olmaz ve biz ebedi rekabetimize güzelce devam ederiz. eğer fenerbahçe olmasa galatasaray rakipsiz, galatasaray olmasa da fener rakipsiz olut bu ligde, bu iki takım ligin tadı tuzudur. lütfen tadımızı kaçırmayalım kin dolu olmayalım birbirimize...

sevgiler saygılar mahmut ırmak

Tuğberk dedi ki...

Benim kan biraz deli akar merak etme tabii ki yayınlarım..

Yazdıklarının mantık bölümü tribünden atlayan adamın alkollü olmasından dolayı gerçekçiliğini yitiriyor..Orada olan şeye karşı kafası düzgün olan bir insanın yapması gerekenleri yazmışsın sen ki doğru olan illa ki , kendini tribünden atmak yerine can havliyle güvenliklere ulaşma çabasıdır..

Orada videoların bile söyleyemeceği birşey var o da ortamın nasıl olduğu..Yani demek istediğim videoda göremediğimiz tribünün genel bir eğlimi veya hareketi olabilir kişiye yönelik..Belki yükselen bir tepkiden iyice korkup kendini atmışta olabilir..

Ki bunlar aslında hiç umrumda değil benim..Benim yazıda özellikle vurguladığım konu Fenerbahçe - Galatasaray maçları öncesi haftalarında Fenerbahçe maçlarına atanan 2 tetikçi..

Tekrar kendi konumdan çıkıp sorduğun soruya döneyim..Vicdan demişsin , sende elini vicdanına koy ve Diyarbakır - Bursa maçındaki atmosfer ve yaşanan olaylarla Fenerbahçe - Galatasaray maçında yaşanan olaylar aynı mı bir defa daha düşün..

Kadıköy'de hakemin kafası yarıldı evet..Sahaya 10 yabancı madde atıldıysa 1'i hakeme denk geldi..Ama Keita'ya atılan ve isabet etmeyen şişe dahil o maçta sahaya max. 10-12 yabancı madde atıldı..

Diyarbakır'da sahaya bildiğin taş yağdı..Öyle 10-15 tane de değil..Yağmur gibi yağdı..Orada bu maçın oynatılmak istenmediği mesajını verdi tribünler..Tıpkı 19 Mayıs'ta Sami Yen'deki sulu maçta Galatasaraylıların o maçı oynatmamak istemesi gibi..

Kısa özet geçelim..Fenerbahçeliye göre ' Fenerbahçe medyası ' diye bir kavram bu ülkenin en büyük yalanlarından biriyken , ' Galatasaray Lobisi ' her zaman çalışır..Galatasaraylıya göre ise tam tersi..Galatasaray medyası sessizken , Aziz Yıldırım herşeyin hakimidir..Bu paradokslara ne ben ne sen ne de herhangi biri buraya yazacağı bir yazıyla farklı düşünen birini ikna edemez..Bu böyle gelmiş böyle gidecektir..Ortam böyle geçtikçe de ne yazık ki çoğu Fenerbahçe-Galatasaray maçı da gergin geçecektir..

He bu mevzuuların bitmesi için üzerine düşeni yapması gereken bir kurum varsa PFDK ve TFF'dir..Kuddusi Müftüoğlu ve Bülent Yıldırım'ı her sene aynı görev için kullananlar,Türker Aslan yönetiminde yıllardır Fenerbahçe lehine en ufak bir karar vermeyen Tahkim Kurulu vs. kurumlar Fenerbahçelinin midesini bulandırmaya devam ediyor..Önce bu çözülsün..Adaletin olmadığı yerde anarşinin olması normal..