18 Mart 2010 Perşembe

Juve yine taklaya geldi..


Bu sezonun en çilekeş takımı konusunda bir anket yapsak Juventus akla gelen ilk takımlardan biri olurdu herhalde..Bu akşam ortaya çıkan sonuçtan sonra artık bu konuda zirve yaptılar..Haftasonu Siena maçında 3-0'dan evinde lig sonuncusuna 3-3'e gelmişti maç..

Ancak akıllar Fulham maçındaydı..Belki Del Piero bundan bir süre önce Avrupa Ligi'nin onlar açısından hiçbir önemi olmadığını söylemişti ama işin gerçeği muhakkak öyle değildi..İlk maçta alınan 3-1'lik skor beklenmedik şekilde tatmin ediciydi..

Bunun üzerine bu kadar avantaj yetmiyormuş gibi Juventus , İngiltere'de maçın 2.dakikasında Trezeguet ile 0-1 öne geçiyor..Ama ne oldu..? İş bitti diyen Juventus'u Fulham boğmaya başladı..Önce 1-1 geldi daha sonra Juve 10 kişi kaldı..

Sadece x bir İtalyan takımı olması bile Fulham karşısında ilk yarıyı 10 kişiyle 1-1'e kitleyebilirdi..Bu takım x bir takım değil , Juve üstelik..Ama Zoltan Gera'ya dur diyemedi Juventus..İlk yarı 3-1 Fulham üstünlüğü ile bitti..Moraller tavandı İngilizlerde..Juventus'ta oyunun hiçbir bölümünde mücadele veya çaba yok..

Geleceği belli olan gol son 10 dakikada gelince Juventus iyice kitlendi..Roy Hodgson yönetimindeki Fulham uzun yıllar unutulmayacak bir zafer kazandılar..3-1'in rövanşında turu almak büyük iş..NBA'de playoff'ta bunu yapsanız efsanevi maçlar serisine girersiniz..

Juventus her kulvarda çöktü..Bu kadrodan çok ekstra birşey beklenmiyordu belki ancak bu kadarda skandal sonuçlarda beklenmiyordu muhakkak..Bu senenin bitmesini iple çeken takımların başında Juve olsa gerek..

Gecenin bir diğer sürprizi Fransa'dan geldi..Benfica gitti son 15 dakikada 1-0 yenildiği maçı 1-2 ile çevirdi..Marsilya'da Fransa'nın en dengesiz takımı..

Standart Liege ilk maçında avantajıyla Pana'yı 1-0 geçip üst tura adını yazdırdı..

Sürpriz olmayan tek skor herahlde 4-4 biten Werder - Valencia maçıydı..Bu iki takım bu skorlar için kurulmuş resmen..

Hiç yorum yok: