7 Mart 2010 Pazar

İstemek Başarmanın Yarısı


Barcelona'nın beklenmedik Almeria beraberliğinin ardından çok çetin geçeceği belliydi maçın..İlk 20 dakikada Real yokları oynadı , rakip kaleye gidemedi ve 0-1 gerideydi..İlk yarının kalan bölümünde müthiş bir mücadele fakat sonuç değişmiyor..

İkinci yarının hemen başında olabilecek en kötü şey oluyor ve Sevilla 2'yi buluyor..Kenardan müthiş bir hamle ile Guti ve Van Der Vaart oyuna alınıyor ve Real Madrid , Sevilla'ya sahayı dar ediyor..Önce Ronaldo ile 2-1 daha sonra ise Ramos ile 2-2..Ve 3-2 olana kadar , maç bitene kadar inanılmaz bir baskı ve istek..

Türkiye'de çok kullanılır ' milyonluk eşşekler ' lafı..Real Madrid için bu sözün hiçbir geçerliliği yok..2 senedir Barça'nın altında ezilmenin verdiği psikoloji ile takım bu seneyi kopartmak istediğini müthiş bir şekilde tüm Dünya'ya kanıtlıyor..

Mücadeleden kaçan , tekmeye kafayı sokmaktan çekinen bir tane bile oyuncusu yok..Real Madrid istiyor , savaşıyor ve hakediyor..Çok uzun zamandan sonra Barça'nın önünde liderliği ele geçirdiler..İç saha performansları daha ne kadar böyle devam edecek bakalım..

Barça maçı için birşeyler ekleyelim..Almeria sıradan bir takım değil..İlk yarı Barça için kötü geçti..Messi maç boyunca müthiş bir efor sarfetti fakat Barcelona'da özellikle geçen sene iki sene varolan Henry - Eto'o - Messi üçgeninin bozulup bu üçlü yerine oynayan üçlünün sadece tek adamının istekli ve taşıyıcı olması nedeniyle Barcelona'da düşüş ve puan kayıpları gelmeye başladı..

Hakemin İbra'ya gösterdiği kırmızı kartı tam anlayamadım..Orada kırmızı kart çıkmasaydı Barcelona hala liderlik koltuğunda olurdu büyük ihtimalle..Barcelona'nın toparlanmaya ihtiyacı var..Nou Camp'ta alınacak farklı bir lig galibiyeti takıma gerekli morali verecektir..

Hiç yorum yok: