1 Mart 2010 Pazartesi

Galiba Yine Başaracaklar..

Blogun geçmişine bakarsanız bazı yazılarda United'ın artık miladını doldurduğunu ve bu kadar formda bir Chelsea ve Arsenal varken bu sene Premier'i kazanamayacağını yazmıştım..

Ancak Sir Alex faktörü yine bizi ters köşeye yatırdı..Zor Everton deplasmanında alınan mağlubiyeti saymazsak United iki aya yakın bir süredir istim üzerinde..Geçtiğimiz 1-2 sene kadar etkili ve dominant oynamıyorlar belki ancak takım olarak bir şekilde kazanmaya gidebiliyorlar..Ligde rakipleri puan saçmaya devam ederlerse tekrardan liderliği ele geçirecekler ve yıllardır sahip oldukları psikolojik baskıyla birlikte ligi kazanacaklar..

Yılın ilk kupası olarak Lig Kupası'nı , Aston Villa'yı Owen ve Rooney'in golleri ile 2-1 yenerek aldılar..Oyuncuların kendilerine olan güvenleri iyiden iyiye geri dönmüşe benziyor..

Haftasonu yazı yazmadığım için kaynamasın , Mancini'nin Ancelotti'ye taktığı bu çelme , Chelsea'nin belki de şampiyonluğuna mal olacak..Tevez ve Bellamy çok acaip oynuyorlar..Cech'in yokluğunda Chelsea hem ligde hem Premier Lig'de ciddi anlamında zorlanacaktır..Hilario hiç güven vermiyor..City karşısında yediği 2 gol çok komikti..

Hiç yorum yok: