12 Mart 2010 Cuma

Emre'yi Yormayın..


Fenerbahçe Gazetesi'nde ve resmi sitede son zamanlarda Emre üzerinden yapılan haberler taraftarı ne yazık ki ikiye bölmüş durumda..Şuan sizce takımın yaşayan bir efsaneye mi ihtiyacı var..?Zaten Alex bunu sonuna kadar haketmiş ve herkese bu sıfatı kabullendirmiş durumda değil mi..?Emre doğuştan Fenerbahçeli , eyvallah..Yerli oyuncu olmasından dolayı sembol yapılmak isteniyor olabilir , eyvallah..Eskiden Galatasaray forması giydiği için ona böyle bir sorumluluk yüklemek takımda sezonun geri kalanında ' En çok sana güveniyoruz Emre ' mesajı da vermektir eyvallah..

Hepsine eyvallah ama niye böyle bir çaba içerisine girdik ki..?Neden Emre'yi bir Fenerbahçe efsanesi yapmaya çalışıyoruz ki..?Bunu bu forma altında hakeden adamlardan hiçbiri yönetim tarafından bu yola saptırılmak istenmedi..Hatta bazı efsaneler var ki Oğuz ve Aykut gibi taraftarın ciğerini yaka yaka ayrıldı bu takımdan..Alex günün birinde buradan giderken Saraçoğlu'nda kaç bin kişinin gözlerinden yaşlar akıtıcak kimbilir..

Emre bu sezon , özellikle son 2 ayda , Fenerbahçe'nin en mücadeleci , en isteyen , en hırslı ve tribünden onu izlerken sanki orada fanatik bir Fenerbahçeli varmış gibi hissetmemize neden olan adam..Bursa'dan son dakika 3'ü yediğimizde tribünlerde bizlerin kabullenmediği gibi sahada o kabul etmedi..Belki hırsından ağlamaklı oldu..Herşey bir yana geldikten sonra bugüne baktığımızda onu seven /sevmeyen herkesin saygısını kazanmış durumda..

Ama son zamanlarda resmi organlardan aşılanan Emre gazına gerek var mıydı ki..?Efsaneleri taraftarlar yaratır..Emre belki günün birinde gerçekten Fenerbahçe efsanesi olacaktır ama bunun bu kadar hızlı oldurulmaya çalışmasına gerek var mıdır..?Bence yoktur..

Herkes neyin ne olduğuna kendince karar veriyor..Sahada kimin o forma için canını dişine taktığını , kimin herşeyini sonuna kadar sahaya koyduğunu görüyor..Daha önce Tuncay'da gördüğü gibi..O yüzden Tuncay Premier Lig hayaline yürüdüğü zaman Fenerbahçe taraftarı ona küstü..Sen bizim efsanemiz olacaktın , Can gibi Lefter gibi olacaktın diyordu..Bugün Fenerbahçe yerli bir sembol oyuncu yaratmak konusunda Emre'ye sırtını dayadı..Emre'nin bir yanlışı var mı , yok..O şuan sadece işine konsantre olmuş durumda ve dediğim gibi onu sevmeyen Fenerbahçelilerin bile saygısını sonuna kadar kazanmış durumda..

Emre adına herşey bu kadar iyi giderken onu bu polemiklere sokmanın bir manası yok..Eğer günün birinde gerçekten o formayı taşımış efsanelerden biri olucaksa bunu ne kendi anlar ne yönetim anlar..O stad bir gün öyle bir patlar ki Emre diye , işte o zaman o iş çoktan olmuş demektir..

1 yorum:

PIERREMANU dedi ki...

Alex'in lafı geçmişken, umarım kendisine günü geldiğinde şanına yakışır bir veda yapabiliriz. Umarım işler sarpa sarsa bile otu boku ıslıklayan kitle kendini dizginleyebilir. Çünkü maalesef böyle canı isteyince, canı sıkılınca futbolcu ıslıklayan bir kitle var tribünlerde. Hiç unutmam bir maçta Van Hooijdonk üstüste iki top kaybetmişti ve arkamdaki birisi kendisine küfür etmişti, neredeyse boğazına sarılacaktım adamın.