9 Mart 2010 Salı

Bu İş Daha Bitmedi..


Eskişehir'in Galatasaray'ı 2-1 yenmesiyle zirve yarışına dahil olmayan takım kalmadı neredeyse ülkede..Bu saatten sonra 2-3 maç seri yapan her takım bugün olduğundan daha yukarılara tırmanacaktır..Beklenmedik puan kayıpları her takım için olacaktır..

Fenerbahçe bu konuda kredisini tüketti..Demek istediğim ' saçma puan kayıpları ' meselesi..Galatasaray mesela bu konuda henüz taviz vermedi pek..Onların da mutlaka şok puan kayıpları olacaktır..Eskişehir bunlardan biri değildi bence bu arada..

Fenerbahçe için herşeyin kötü gittiği bir Şubat'ın ardından galibiyetle başlayan ve puan farkının 2'ye indiği yeni bir ay başladı..Lugano - Mehmet - Deivid takıma döndü..Haftasonuna Özer'in de yetişeceği söyleniyor..İşler iyi giden döneme benzemeye başladı..Bu saatten sonra futbolcuların da en az taraftarlar kadar bu işi istemesi ve tırmalaması icap eder..

Elde büyük bir avantaj vardı , akıllı davranamadı Fenerbahçe..Şimdi artık herşeyin yavaş yavaş eşitlendiği , küçük avantajların iş yapacağı bir ortama giriliyor..Fenerbahçe herşeyiyle geçmiş haftalardan ders alıp , yoluna öyle devam etmelidir..

Çarşamba günü Beşiktaş ve Bursa'nın kazanması durumunda işler çok daha çekişmeli bir hal alıcak..Bursa şu durumda ligin gizli lideri gibi gözüküyor..Ve işi sezon sonuna kadar kovalayacakları belli..Fenerbahçe , Samiyen'e kadar 6 puanı cebe atıp sonra hesapları yapar..

Herşeyin ters gittiği dönemin bittiğini resmileştirmek için atılması gerekilen en büyük adım , Ankara'dan alınacak Gençlerbirliği galibiyeti olacaktır..

Hiç yorum yok: