17 Mart 2010 Çarşamba

Barcelona : 4 - 0 : Stuttgart


3.vitesle giderken 180'lere ulaşmak mümkün müdür..?Barcelona böyle kulağa mantıklı gelmeyen şeyleri gerçeğe dönüştüren takım..Başından sonuna rahatlar..Başından sonuna eminler..Ve başından sonuna konsantreler..

Barcelona'nın bu yetenek ve kapasiteyle lig / avrupa demeden her maça aynı konsantrasyonla çıkması çok enteresan..Türkiye'de üç büyüklerden herhangi birisi Barcelona'nın sahip olduğu iş ciddiyetine veya konsantrasyona sahip olsa çok rahat bir şampiyonluk yaşar..

Fenerbahçeli olduğumdan mıdır nedir bu tip şeylere nedense çok dikkat ediyorum..Fenerbahçe'nin yıllardır bir türlü kavrayamadığı ciddiyet ve isteksizlik yüzünden Barcelona'nın yapması gereken şeyi yapması çok büyük bir takdir kaynağı oluyor benim için..

Maça geçersek , şaşırtan birşey yok..Barcelona'da Messi diye bir adam var , insan değil..PES veya Fifa oynarken amatör seviyesinde işi bilen birinin eline gamepad vermişiniz de Messi'yi o oynatıyor gibi..Attığı ilk gol , kilidi kırdı..2. golde yarattığı pas çeyrek final biletini cebe attı..

Stuttgart'ı resmen tehdit etti Barça..Üzerime gelme , istediğim zaman atarım gibiydi maç..

Barcelona sadece kusursuza yakın bir hücum hattına sahip değil..Savunma neredeyse hiç açık vermiyor..Hani Barcelona kalesine beni koysanız 3'ten fazla yemeyebilirim..

Bu arada Xavi'nin yokluğunda oynayan Toure formayı Busquets'den daha çok hakettiğini gösterdi..Yakında Keita'nın dönecek olmasıyla Barcelona özellikle ortasahada çok daha etkili oyunlar çıkartacaktır..

Cuma günü kura çekimi var ve diğer 7 takımında tek korkusu var ; Barcelona..

Hiç yorum yok: