3 Mart 2010 Çarşamba

Aykut Kocaman

Sezon başında Daum'dan önce o geldi..Onun oralarda bir yerlerde olması , oyunculara gerekli uyarıları yapacak olması ve belki daha da önemlisi transferler için bir numaralı izleyici olması taraftarların içine su serpmişti..

Aykut Kocaman kendi de söylediği gibi , sportif direktör ve teknik direktör arasındaki ince çizgiden ve sınırlardan son derece haberdardı..Kesinlikle onu olayların içinde , saha zemininde görmedik zaten..Hem bunu yapacak bir adam değil hem de bunu yapması halinde ortaya çıkabilecek sıkıntılardan haberdar..

Fakat o kadar kalitesiz ve tiksindirici bir medyamız var ki , bu adam için onlarca şey yazdılar ve bir anlamda onu bu görevinden bezdirdiler..Aykut Kocaman'ın eksin bir dille yalanladığı ama basının yarattığı sanal tartışmalar işin bu noktaya gelmesinde rol oynadı..

Belki Daum'da durumdan rahatsızdı içten içe..Fakat rahatsız olması için mantıklı pek bir neden yok..Neyse konu bu değil..

Takım bu kadar tepe taklak olunca insanlar ' Aykut orada ne iş yapıyor ' demeye başladılar..Çünkü göreve geldiğinden beri söylediği gibi bunlar Aykut'un işi değildi fakat bu camia için o kadar büyük bir isim ki , ondan herşeyi düzeltmesi , takımı toparlaması , belki de Daum'a teknik taktik fısıldaması bekleniyor..

Ama Aykut Kocaman böyle bir adam değil işte..Türkiye'de teknik direktörlük bile bu kadar baskı altında ve zorken , henüz sınırları bile belirlenmemiş bir mevkii de bir camianın rol modellerinden birinin hedef olmaması ne yazık ki elde değil..

Aykut Kocaman eminim ki kendi yetki sınırları içerisinde müthiş bir çalışma içerisindeydi..Üzerine düşen ne varsa eksiksiz yaptığını düşünüyorum..Zaten Fenerbahçe'nin memuru gibi sabah 7 akşam 7 çalışıyordu maç günleri dışında bile..

Bugün yaptığı basın açıklamasında sene sonunda bu görevi bırakabileceğinin ciddi sinyallerini verdi Aykut Kocaman..Gerekli açıklamalar resmi site dahil , hemen hemen her basın organından bulunabilir..Fenerbahçe cesur ve önemli bir model ortaya koydu fakat büyük ihtimalle sene sonunda bu model başarıya ulaşamadan son bulacak..

Aslında futbolda herşey sonuç gerçekten..Takım bu kadar tepe taklak olup , seneyi çöpe atınca A'dan Z'ye herkesin hevesi ve iştahı kaçtı..Aykut Kocaman inançlıyız diyor ama onun bile inançlarının yeterince çürüdüğü belli..

Hiç yorum yok: