17 Şubat 2010 Çarşamba

Şampiyonlar Ligi'nde Gecenin Maçları


Star TV'ye sevgilerle yazıya başlamak istiyorum..Şu maçı yayınlamayıp , yarın Porto - Arsenal maçını seçenlerin belki de hala umrunda değildir şu maç..Belki maçın skorunu bile bilmiyorlardır..Neyse biz geçelim Milano'ya..

Müthiş bir maçtı..Rölanti geçebileceğini düşündüğümüz maç Ronaldinho'nun erken golünün de etkisiyle çok tempolu geçti..Bu seviyede iki takımın maçından beklenmeyecek kadar karşılıklı ataklar vardı..

Milan ise Antonini - Ronaldinho ve Huntelaar ile ilk yarıda 3 tane %100 golü ağlara gönderemedi..İlk yarı mevcut pozisyonlarla çok rahat 4-1 bitebilirdi..Milan bu kadar ikram yapınca Scholes ilk yarı bitmeden eşitliği getiren golü attı ve Milan , Inter maçında yaşadığına benzer bir sıkıntıya girdi..Pozisyona giren ama golü bulamayan takım rolü yani..İlk yarıda United'ın tek atağı attığı goldü..O gol de Scholes'ın sağ ayakla voleyi deneyip ıskaladığı ve sol ayağına çarpıp köşeye giden gol..

İkinci yarı tam bir Rooney şov vardı sahada..Evet çok formdaydı ancak Milano'da Silva ve Nesta ikilisine karşı bile bu kadar dominant kalacağı ve tek başına rakibini nakavt edebileceğini çoğu kişi düşünmemiştir..Attığı golleri bir kenara bırakalım , o kadar güçlü ki aldığı her topla kaleye gidiyor ve o topa bir şekilde vuruyor..Sadece Rooney'in bu gece 7-8 şutu vardır..Tabii Rooney bunları tek başına yapmadı..Özellikle Nani'nin yerine giren Valencia ve onu izlerken yorulduğum Fletcher United'ı zafere taşıyan isimlerdi..

Milan oyun 1-3'ten olduğu zaman şuursuzca geldi..Ferguson bu sırada keyifle sakızını çiğniyordu..Seedorf'un skoru 2-3 yapan golü rövanş için bir umut Milan için fakat bu tür maçları bambaşka oynayan United'ın İngiltere'de Milan'ı yenmesi sürpriz olmaz..

Maçın yıldızı Rooney'in ötesinde Ronaldinho idi..Attığı gol , yarattığı pozisyonlar , attığı çalımlar ile Barça günlerinden bir maç daha oynadı..Onu böyle oynarken izlemek bambaşka bir keyif..Eğer Milan için herşey bitmediyse , güvendikleri bir numaralı neden Ronaldinho olmalı..


Gecenin diğer maçını izleyip yazı yazsaydım başlığını ' Belalım ' koyardım herhalde..Real Madrid kendisinin bu kadar formda , Lyon'un ise bu kadar formsuz olduğu bir dönemde bile Fransa'da yenilgiden kurtulamamış..Makoun çok güzel bir gol atmış..Real Madrid evinde Lyon'u eler elemesene ama Lyon bu işi iyiden iyiye seriye bağlamış durumda..

Hiç yorum yok: