20 Şubat 2010 Cumartesi

Nefret Edilmek Hoşuma Gidiyor..


Bunu sezon başında Cristiano Ronaldo söylemişti hatırlayacaksınız..Futbolda bana 3 isim için ' Arıza ' sözcüğünü kullan deseniz bir numarada resimdeki adam olur hiç şüphesiz..Jose Mourinho kime itici gelebilir ki..?Yani soruyu şöyle sorayım rakibinizin teknik direktörüyken belki ondan nefret edebilir belki de abartılı bir gol sevinci sırasında sahaya atlayıp onu tokatlamak isteyebilirsiniz..

Peki ya bu adam sizin tarafınızda ise..?İtici mi gelir..?Yoksa stadınızda maçı izlerken sürekli gözünüzün ucuyla ' Bizim manyak ne alemde ' diye kontrol mü edersiniz bu adamı..?Mesela ben maçlarda Daum'a bakmıyorum bile..Çünkü biliyorum ki yedek kulübesinin sol ucunda sol dirseğinin üzerine yaslanarak maçı izliyor..

Bir pozisyon olduğunda Herr Daum ne alemde diye bakmak aklıma gelmiyor yani..Ama Jose öyle mi yahu..?

Gelelim mevzuuya..AS gazetesinin yaptığı bir ankete 11.000'i aşkın oy kullanılmış ve Real Madrid'in başında Jose'yi istemeyenlerin oranı %78 çıkmış..AS gazetesi biraz kamuoyunu yanıltıp Pellegrini'ye ' Yürü dayı halk arkanda ' gazını veriyor olabilir elbette günahları boyunlarına..

Ama şöyle bir düşünüyorum şimdi..Kim istemez Jose'yi hakikaten..Şu oylama hangi kulüplerde Jose'nin alehine sonuçlanır..?Barcelona'da Jose yenilir mesela..Hem Pep Guardiola'nın Barça'nın evladı olması hem genel anlamda sempatikliği ve kazandığı başarılar Pep'i koltuğundan etmez..
Başka kim olur..?Sir Alex'in koltuğuda pek yerinden oynamaz..Başka..?

CM ile başladık takım yönetmeye , FM ile ustalaştık , JM ile master yapıyoruz..Bir gün yolu Türkiye'ye düşse de bir basın toplantısının tamamını dinleyebilsek şöyle..

Hiç yorum yok: