22 Şubat 2010 Pazartesi

Maça Doğru , Fenerbahçe - Bursaspor


Bu sefer yazmayacağım uzun uzun..Aynı maç yazısını bir ay içerisinde 3 kere yazmak , okutmak niyetinde değilim..Fenerbahçe adına öne çıkabilecek faktörlerden bahsedelim biraz..

Fenerbahçe'de Lugano ve Mehmet Topuz forma giyemeyecek..Bu doğrultuda hemen bir kadro tahmini yapalım..Volkan'ın önünde Gökhan - Deniz - Bilica - Santos dörtlüsü yerlerini alır..Deniz'i belki son maçta iyi oynamasına rağmen yaptığı hatadan dolayı kesebilir Daum..Fakat bana göre doğru alan Deniz'in yine oynamasıdır..

Orta dörtlünün sağında Özer , orta ikilide Emre ve Cristian sol önde ise Wederson oynar..Onların önünde Alex ve en uçta Semih..

İki takımda birbirini yeterince ezberlemiş olsa gerek..İki takımın maçları genelde tempolu ve gollü geçiyor..Yarın da buna ters bir maç olacağını zannetmiyorum..Belki Bursaspor bu sefer Kadıköy'de daha kapalı ve defansif bir oyun ortaya koyabilir..

Fenerbahçe son 4 resmi maçından galibiyet ile ayrılamıyor ve bu artık biraz baskı yüklemeye başlamış olmalı takıma..Beşiktaş - Galatasaray maçının ardından tekrar liderliği almak ve kazanmak için yüklenecektir Fenerbahçe..

Yani söylenecek fazla birşey yok aslında..Fenerbahçe için fikstür avantajı dedik , konsantre ve her maçı ayrı ayrı düşünmek gerek dedik ama bunlar artık geride kaldı ve takım krediyi tüketti..Artık kazanma zamanı , seri zamanı..

Fenerbahçe fikstürden Bursaspor takımını çıkartırken bunu 3 puanla yapmalı..Konsantrasyon ve mücadele çok önemli çünkü Bursa çok mücadeleci ve dirençli bir takım..Fenerbahçe'de son haftalarda formsuz olan Özer'in yarın önemli işler yapması gerekiyor..Takımın yaratıcılık kaynağı sadece Alex'e kalırsa Bursa istediği gibi oyunu kitleyebilir..

Forvette kimin oynayacağı konusunda meraklıyız hepimiz..Son Lille deplasmanından sonra Guiza'nın durumuna sakatlığı da eklenince yarın Guiza'nın ilk 11 başlamaması olası aslında..Hem dinlendirilmesi gerektiğini de düşünüyorum..Doğru düzgün antrenman yapmadan yarın Guiza'ya verilecek forma , Guiza'yı aslanların arasına atmak olur zaten biraz..

Fenerbahçe işi sıkı tutmalı ve Bursaspor engelini 3 puan ile aşmalı..Liderliği tekrar almak takımın çok ihtiyacı olan moral faktörünü de oyunculara getirecektir..

Maçın Kilit Adamı : Semih

1 yorum:

Bolat dedi ki...

yav arkadas özellikle de blogun sag tarafinda bu yazinin linkini gördügüm halde ve bana sürekli "gel gel" yaptigi halde inat ettim tiklamadim...

ama yine olmadi:)