7 Şubat 2010 Pazar

Fenerbahçe : 1 - 1 : Diyarbakırspor


Bazen bazı şeyleri uzun uzadıya yazmaya lüzum kalmıyor..

Sahada elimizde bulunanlar ;

  1. Kötü ve konsantre olmayan bir Fenerbahçe
  2. Futbol oynamaktan nefret eden , tamamen oynatmamaya motive olmuş bir Diyarbakırpor
  3. Koray Gençerler isminde bir ' hakem '

Fenerbahçe bugün yapması gereken çoğu şeyi yapmadı , yapamadı..Özer'in sakatlanması ve Mehmet'in kırmızı kartı önümüzdeki maçlar adına sonrasında konuşabileceğimiz şeyler..Alex bir iki maçtır ne yazık ki hiç yok..Semih bugün kötüydü..Gökhan Ünal hamlesi neden yapılmadı merak konusu..

Ama bu kadar oynatmamaya motive olmuş bir takıma karşı , oynamayı isteyen takım bu kadar fazla cezalandırılmamalı..Emre'ye gösterilen sarı kartın komikliği , Mehmet ile rakibinin itiş kakışında Mehmet'e gidip kırmızı çıkarmak ve verilmeyen penaltılar..

Adnan Polat'ın konuşmaları işe yaradı..Tetikçiler yine başladı çalışmaya..Bu işler bu kadar basit olmasa keşke..320 milyon $'lık ihalelerin yönettiği maçtan 3 $ kazanmayı haketmeyecek ' hakem ' ler tarafından yönetilmesi de Türk Futbolu'nun bir ayıbıdır..

Fenerbahçe özellikle ikinci yarıda alkışa layık bir ' mücadele ' ortaya koydu..En azından bu maçı bu mücadele ile hatırlayacağım..

O formalar her maç böyle sırılsıklam kalsın terden..Giden bir beraberlik olsun..Telafi eder bu takım..

4 yorum:

brs dedi ki...

guldurmeyın benı ya ne adnan polatı kardesım ne dedı polat herkezde yıldız oyuncu var dıkkat edın dedı komık olma ya hakem sallıyuosun ılk yarıdakı bılıcanın pozısyonunda sarı nıye cıktı onu sor kendıne bıde guıza ya yapılan harekette penaltı ıstıyosunuz ole penaltı olsaydı bın tane penaltı cıkardı hakan sukure objektıf ol objektıf

Tuğberk dedi ki...

objektif olma kaygısı ile yazmıyorum buraya hiçbirşeyi..

bundan daha önce yazdığım yüzlerce yazıda kimi zaman aşırı objektif olup takımı yerden yere vurdum kimi zaman da fanatiklik damarına kapılıp kendimi yazı yazarken buldum..

bunların muhasebesini yapmak niyetinde de değilim..

dün maçta verilmeyen penaltı veya bilica'nın pozisyonundan çok daha önemli şeyler vardı ki maçı canlı olarak izleyen binlerce Fenerbahçeliyi çileden çıkartan bunlardı..Diyarbakır'ın süre geçirme ve oynadığı sert futbola prim veren hakem orta sahada Emre'nin basit bir hareketinde Emre'ye kartı yapıştırdı..Çoğu kart göstermesi gereken pozisyonda Diyarbakırspor'a taviz verdi..

Bilica'nın yaptığı müdehale kırmızı kart olabilir fakat oyunun devamında Bebbe idi sanırım geç düştü ve tam düştüğü anda Lugano mesafeyi kapatmıştı..Bilica'nın çelmeyi taktığı an düşse kesin kırmızı kart ama rakibin devam etme istedğinden dolayı geç düşmesi işin rengini değiştirdi..

Guiza'ya yapılan penaltıyı direk olarak görüyor ve bakış açısını kapatan hiçbirşey yok..İşin komik tarafı yan hakemin tam gözün önünde..

Mehmet'e gösterdiği kırmızı kart ayrı bir komedi..Ayrıca uzatmada oyun 2 dakika durmuşken ve Fenerbahçe 8 adamla rakip ceza alanındayken Volkan'ın degajında sonradan öğrendiğime göre 94:45'te maçı bitirmek hakemin tutumu hakkında kesin bir fikir verir herhalde herkese..

Sorun Adnan Polat'tan ibaret değil..Bu ülkede konuşan herkes prim kazanır..Adnan Polat işler sıkışınca öyle veya böyle yine konuşmaya başladı..Bundan önce her başkanın yaptığı gibi..Ve düzen yine birilerinin lehine birilerinin alehine işlemeye başladı..

Sorun olan şu ki , yazıda yazdığım gibi yönettiği maçtan 3 dolar kazanmayı haketmeyen insanlar bu ligde milyon euro'luk takımların kaderini çiziyor..

brs dedi ki...

o zaman ona salla baskanıma degıl ne dedı baskanım cıkıp senın baskanın gıbı ona buna sallamadı ne oldu senın baskanın sallayınca tarbzonda 2 metreye ragmen hkem ofsayt caldı kestı atagı hatırlıyon dımı bunları sız bılırsınız ulusoy ulusoy dıye bagırdınız adaın donemınde 3 defa sampıyon oldunuz burda kalkmıs hala hakeme sallıyosun tarafsız bı hekem sahada olsa fb nın maclarında bılıca her mac kırmızı kart gorur bendende bu kadar konusmayım dıyorum sız sogutuyosunuz futboldan

Tuğberk dedi ki...

Asla uzlaşıya varamayacağımız bir konuda konuşuyoruz..Başkanın / başkanım değil mevzuu..

Her zaman canı yanan konuşur ve canı yanana gerekli ayar verilir ülkede..Ulusoy zamanında Fenerbahçe konuştuğuna rağmen çoğu zaman katledilen takım oldu..Ulusoy'un adını bile yazmak geriyor beni..10 sene içinde Galatasaray'ın x bir yönetimine girer belki zaten o zaman herşeyi daha iyi sindirir kamuoyu..

Bilica yeni hedef oldu şimdi..Önce Serhat için kendini yere atıyor dendi , sonra Anelka geldi çalımlarda hep faulle geçiyor dendi..Nobre için Hooijdonk ve Alex'e frikik kazandırmak için oynuyor , hakemler dikkat edin dendi..Lugano zaten kasap , Bilica her maç kırmızı kart hakediyor..

Bunları söyleyenlerde Hakan Şükür-Arif-Hagi-Bülent-Okan-Arda-Emre Aşık-Ümit Davala gibi çirkef futbolcularla kemikleşen bir camia..

Bak ben bunlara çirkef diyorum ama senin için kral hepsi..Bırak benim için de Bilica kral olsun , Emre kral olsun..Bu algıyı değiştiremeyiz..Sorun olan şu ben yazıda kısa ve öz şunu belirtmek istedim..Koray Gencerler bu maçta Fenerbahçe aleyhine elinden geleni yapmayı kafaya koyarak çıkmıştı sahaya..Özellikle son 15 dakikadaki tutumunu stadda bir Galatasaray'lı olarak izlesen sen bile şaşırırdın..Bu yönetimin Galatasaray'ın puan kaybettiği hafta gelmesi mide bulandırıcı..Yoksa Türkiye'de kötü hakemlerin varlığı pazar akşamı belli olmadı..