20 Şubat 2010 Cumartesi

Bir İhtimal Daha Var..


Sivasspor biraz önce sona eren maçta kendisi için çok kritik olan Manisaspor engelini 1-0 aşarak son 10 lig maçında 17 puan kazanmış oldu..Takım hepimizin bildiği gibi sezona çok kötü başlamış , Sivas'ı Sivas yapan adamın vedası ile iyice raydan çıkmış ve bambaşka bir ekol olan Muhsin Ertuğral ile yeni bir yol arayışına girmişti..

Özellikle ikinci yarının başlaması ve Mehmet Yıldız'ın sahalara dönmesi ile Sivas'ın ciddi bir toparlanma sürecine gireceği düşünülüyordu fakat ikinci yarının ikinci haftasında Fenerbahçe karşısında tel tel dökülen Sivas'ı görünce tüm Türkiye ' Bu takım düşer ' dedi..Ki o maç göz önüne alınacak olursa takımın ne kadar bitik ve moralsiz olduğu rahatlıkla söylenebilirdi..

Fenerbahçe maçından sonra Sivas bu lige tamam veya devam diyeceği üç maça çıktı..Önce küme düşmenin bir numaralı adayı Denizli'yi 1-0 ile geçtiler ve aradaki makası açtılar..Daha sonra yine ligin altlarında olan bir rakibi olan Diyarbakır'dan deplasmanda 1 puanı kopardılar ve bugün bana göre Denizli ile birlikte küme düşecek bir diğer Ege takımı Manisaspor'u 1-0 yenerek 15.sıraya kadar yükseldiler..

Sivas'ı şimdi Bursa deplasmanı , içerde Belediye ve Antalya deplasmanı üçlüsü bekliyor..Bu üçlü fikstürden alınacak bir 4 puan Sivas'ı iyice düzlüğe çıkarır..

Manisa'nın Fenerbahçe maçında 1 puan almasına rağmen çok çok kötü bir takım olduğunu yazmıştım..Hani bir takımın hiçbir belirgin özelliği olmaz mı , Manisa'nın yok işte..Haliyle Denizlispor ile birlikte ligden düşmeyi en çok hakeden ve en yakın takım konumunda..Manisaspor'un bir handikapı da lig tempolarını allak bullak edecek iki Fenerbahçe kupa maçı olacak..

Sivasspor için işler düzelmeye başladı..Takım asıl inancını ve karakterini yukarıda yazdığım üç maçta koyacak..Örneğin Bursa'dan Sivas puan veya puanlar koparırsa artık oyuncularında güvenleri tam olarak yerine gelir..Bakalım , Sivas için bir ihtimal daha var..Güzel bir ihtimal..

Hiç yorum yok: