4 Ocak 2010 Pazartesi

Ve Büyük Adım Atılır..Kazım / Önder


Bugün beklenen karar çıktı..Kazım ve Önder kadro dışı..Antalya kampınada götürülmeyecekler..Konuyu derinlemeden önce hissettiğim bir hissi sizlerle paylaşmak istiyorum..O da şu..Bundan önce Beşiktaş'ta veya Galatasaray'da kadro dışı kalmaları yaşadık , takip ettik..O haberler medyada yazılıp çizilirken o kadro dışı bırakılan rakip takım oyuncularının dönüp dolaşıp tekrar A Takımda yerlerini alacaklarını biliyordum nedense..

İş Fenerbahçe olunca ne kadar garipmiş meğer bu duygu..Çünkü Fenerbahçe'de böyle şeyler olmazdı..Takım başarısız bile olsa , takımda oynayan adamları taraftar sevmese bile böyle disiplin vukuatları olmaz , taraftar en sevmediği adamı bile kestirip atamazdı..

Önder 2004'den beri bu takımda..6 sene yahu..Az bir süre değil ki bu..Beğeneni vardır , beğenmeyeni vardır ama bu adam 6 senedir Fenerbahçe'li Önder..Milli takıma seçilmesi gerek diye bazen yırtındığımız adam..

Bunlardan biride Kazım..Transfer edilmeden önce oynadığı Brezilya hazırlık maçını izlerken , ' Bu adamı mutlaka almamız lazım ' diyerek izlediğim adam..Maçını yakaladı mı sağ kanatta Ronaldo çalımlarını yardıran adam..Üstüne üstlük sene başında Daum'un gelişiyle birlikte çok ciddi bir performans artışı gösteren , kritik maçlarda goller atan , futboluyla beğeni toplayan ve çok sağlam potansiyeli olan Kazım..

Taraftar forumlarına baktım biraz..Çoğunluk cezaları daha doğrusu bu iki futbolcu ile yolların ayrılmasını ağır bulmuş..Çok garip bir taraftar bizim taraftar..Kıyamadılar iş icraata gelince..Bir yandan ' Burası dingonun ahırı değil ' lafları bir yanda ' Şampiyonluk için bu iki oyuncuya ihtiyacımız vardı ' lafının ardından bizleri selamlayan kıyamayan tayfa..

Şimdi düşünüyorum , ben hangi taraftayım diye..Üzülemiyorum..Hangi karar çıksa yönetimden sanki onu destekliyecekmişim gibi..Şimdi Önder ve Kazım gitti..Bu takımın ihtiyacı 2 iken 4 oldu..İşin mantıksal tarafı şurda kenarda takılsın biraz..

Fenerbahçe formasının kıymetini bilmeyen , o formayı haketmeyen hiçbir adam o formayı kafasından bir daha geçirmesin..Bu sadece Kazım ve Önder'in disiplinsizlikleri için geçerli değil..Ali Bilgin - Uğur Boral..Bu adamlar bu takıma ne vermiş ki o formayı taşıma şerefine erişebiliyorlar..?Bu formanın değerini ispatlamak için birilerinin iplerinin çekilmesi gerekiyordu herhalde..Kazım ve Önder asılan adamlar oldu..

Bence bu gerekiyordu..Fenerbahçe'yi ne Kazım şampiyon yapabilir ne Önder..Bu adamlara bu cezalar verilmeseydi ipin ucu iyiden iyiye kaçardı..

Önder , kendine yazık ettin..Sen böyle biri değildin..Hadi Kazım her hareketi ile aykırı bir adam..Peki ya Önder..?Sakatsın abi , ne işin var gece kulübünde..Hayır bi de neredeyse ölecektin ya..Her insanın bunalımlı dönemleri olur eyvallah..Sizde etten kemikten insanlarsınız fakat sizin hayatınızda damarınızdaki kandan bile fazla sorumlu olduğunuz birşey varsa o da profosyonel kariyeriniz ve kontratınızdır..Siz buna saygı göstermezseniz , saygı göstermediğiniz kulüp size gerekli cezayı verir..

Neyse belki bu adamlar pafla antrenmanlara çıkmaya eyvallah çeker , affedilecekleri günü beklerler..Eğer Fenerbahçe'ye karşı kendilerini biraz suçlu hissediyorlarsa bunu yaparlar zaten..Ha ben ikisinin de bunu yapacağını sanmıyorum..Hatta Kazım'dan iyi para kazanabilir Fenerbahçe..

Peki yazının başında kenara koyduğumuz işin mantıksal yolunda çözüme nasıl ulaşırız..?Fenerbahçe'nin çok ciddi bir forvet sıkıntısı vardı..Semih'te yaşanan sıkıntılarında devamında bu forvet ihtiyacı bağırmaya başladı artık..Bir forvet alınıcak yani o kesin..

E Önder gitti , stoper şart..Kazım'dan sağda yararlanıyordu , şimdi burada tek adam Mehmet kaldı..E yedeği kim..?Ali Bilgin denen futbol düşmanı mı..?E olmaz dimi yani..Oraya transfer şart..

Fenerbahçe büyük bir taşın altına elini soktu..Şu hamlelerin ardından sadece bir forvet transferi bile yetmez..

Hareketli günler bekliyor Fenerbahçe'yi..

Hiç yorum yok: