8 Ocak 2010 Cuma

Togo Otobüsüne Silahlı Saldırı


Togo otobüsünü taşıyan otobüs Angola sınırında silahlı saldıraya uğradı..Reaters'e göre otobüsün şöförü ölmüş , takım otobüsün içinde 20 dakika kadar koltukların altında beklemişler..Nantes'li oyuncu Thomas Dossevi ' Ben iyiyim ama pek çok takım arkadaşım kötü durumda , hala hastanede bekliyoruz ' demiş..

Takımda ölen futbolcunun olmadığı bilgisi şu aşamada yüzümüzü güldüren tek şey..Takım Afrika Uluslar Kupası'na katılmak istemiyor elbette şu saatten sonra..Şu aşamada yaşananların ardından bu durum elbette kanıksanacak bir durum değil..

Bu arada bu turnuva nasıl bir cesaret ile Angola'da düzenlendi ki acaba..?Malum Angola ülke olarak diğer Afrika ülkelerine oranla daha istikrarsız ve çatışmaların yaşandığı bir ülke..

Bakalım önümüzdeki saatlerde gelişmeler akmaya devam edecektir..

Saldırıyı gerçekleştiren Angola'lıların Cabinda bölgesinin bağımsızlığını isteyen asiler oldukları rapor olarak geçilmiş..

Çok üzücü haberler bunlar gerçtekten..Özellikle 2010 Güney Afrika öncesinde kıtada böyle gelişmelerin yaşanması can sıkıcı..Afrika'da sosyo-ekonomik problemleri saymakla bitiremeyiz ne yazık ki fakat genel olarak Afrika insanı için spor dalları özellikle futbol birleştirici ögelerden biri olmuşken bu yaşanan gelişme gerçekten can sıkıcı..

Hiç yorum yok: