26 Ocak 2010 Salı

Olmayan Transfer Politikası


Sıkıntı büyük..Transfer döneminin bitmesine 6 gün kaldı..Fenerbahçe'nin transfer konusundaki plansızlığını gözler önüne sermek adına aklımda kalan , basında çıkmış son birkaç Fenerbahçe transfer dedikodusunu sizlerle paylaşayım..

  1. Aziz Yıldırım : Transfere ihtiyacımız yok.
  2. Aykut Kocaman yeniden Brezilya'ya gitti.
  3. Nihat Özdemir : En iyisini alacağız.
  4. Queresma Fenerbahçe yolunda.
  5. Dentinho'dan vazgeçildi.
Şu haberler arasındaki bağlantısızlığı ve alakasızlığa bakar mısınız..?Fenerbahçe'nin son birkaç yıldır transfer çalışmalarındaki plansızlığı ve iş bitirememezliği zaten gözümüze gözümüze sokuldu fakat en azından şu ara transfere insan biraz hazırlanır..Carlos'un gideceği neredeyse 3-4 ay önceden belliydi..Bu süre zarfında hiç mi bir çalışma yapılmadı..?Mevkii konusunda bile ortaya çıkan isimler farklılık gösteriyor..

Şimdi Mancini falan çıkmış bide..Diyelim Mancini geldi , hataya bakar mısınız..

Fenerbahçe'nin transfer dönemlerini sabırsızlıkla beklerdim 3-4 sene evvel..Acaba kim gelecek diye hayallere dalardık basında ortaya atılan isimlerle..Şimdi kendimi sürekli yeni Maldonado'lara hazırlıyorum..Kalite olarak olmasa bile isim olarak en azından..

Çünkü Fenerbahçe kendi kendine vizyonunu o kadar daralttı ki..Bir transfere ihtiyaç duyulduğunda tek rota Brezilya..Daum transfer istediği dakika THY aranıp gidiş dönüş Sao Paolo bileti alınıyor herhalde..Ben Brezilya ekolünden veya oyunculardan şikayetçi değilim şuan için yanlış anlaşılmasın..Benim rahatsız olduğum konu bu vizyonsuzluk..

Ligde bu sezon tek rakibi var Fenerbahçe'nin o da Galatasaray..Neill ve Jo'yu aldı bugün yarın da Dos Santos açıklanır..İsimler falanda değil derdim..Ama bir planlama var..Baros mu sakatlandı hemen bir santrafor..Kewell bitti mi hemen bir sol açık..

Biz de Deivid'in sağlık durumu hakkında hiçbir fikrimiz yok bile..Ama takımda tutuluyor..Randıman alınamayacağı %80..Vefa mı oluyo şimdi bu..?Kewell'i gözden çıkartıyor adamlar..

Bazı gelişmelere çok sinirleniyorum artık Fenerbahçe'de..Son 3-4 yılda transferlerde ki gerileme taraftarın canına tak etti..Şuan taraftar kendini hem beklentiye soktu , hemde mevcut takıma olan güveni azaldı..Bekliyorlar ki o mükemmel transfer gerçekleşsin , takım kahramanına kavuşsun..

Ama olacak olan ne biliyor musunuz..Gidilecek Brezilya'dan daha önce çoğumuzun izlemediği bir adam alınacak veya o bile olmayacak , Daum çıkıp diyecek ki bir kaç isimle görüştük OLMADI , kadromuz yeterli..

Olmadı lafına hiç alışık değildik bir zamanlar..Şimdi çok normal karşılıyorum..

Dipnot : Tez zamanda bu başlık bana kapak olur inşallah yarabbim..

1 yorum:

villa dedi ki...

Dediğin gibi vizyonsuzluk veya vizyon küçültme, çok değil birkaç yıl önce 100.yılda Avrupa'da kupa hedefleniyordu, en azından hedef bu yöndeydi, hedef bu olunca da varacağın yer garipseyeceğin bir yer olmaz, CL de çeyrek final göründü. Sonra ne oldu! İlk hedef lig dendi, ligde Antep'i, Kasımpaşa'yı yendin bileğini büktün de ne yapim ben bunu, hoş bunu da yap ama hedef küçültme. Bitsin bu çile artık, gitsin bu herif.