23 Ocak 2010 Cumartesi

Ne Maçtı Ama..


Şu buz gibi İstanbul gününde evde fulltime maç programına soktum kendimi..Chelsea maçı ile start aldık..Pek zevkli değildi tahmin ettiğiniz üzere..Chelsea rölanti temposuyla rahat bir galibiyet aldı..

Daha sonra 16:30 Bundesliga perioduna bağlandık..Televizyon'da Werder-Bayern , laptopta Bochum-Schalke..

Açıkçası Schalke maçına toplasam 10 dakika ya baktım ya bakmadım..Werder-Bayern maçı o kadar zevkliydi oyunun hiçbir bölümünde ekran karşısından alamadı beni..

Maça Werder golle başladı fakat Bayern rakibinden 2-3 siklet ötedeydi..Maçın başından sonuna kadar Van Gaal'in öğrencileri çok ama çok net 7-8 tane pozisyonu değerlendiremedi..Werder öne geçtiğinde bile kazanacağına dair pek bir umudu yoktu sanırım..

Robben resmen döktürdü..Skoru 2-3'e getiren golünde her ne kadar kaleci Wiese'nin hatası olsa bile muazzam bir vuruş söz konusu..

Son yıllarda Bayern'i hiç bu kadar güçlü ve istekli görmemiştim..Van Gaal'in hırsı ve isteği takıma tamamen yansımış..Robben'in golünden sonra yaşanan ' Mourinhovari ' sevinç görülmeye değerdi..Temiz bir resim bulursam koyarım o kareyi..Şimdilik kendi capslediğim ile idare edelim..

Öte yandan fazlaca eksiği ile zorlu Bochum deplasmanına çıkan Felix Magath'ın Schalke'si 0-2 önde götürdüğü maçı 90+1'de yediği golle 2-2 bitirdi..Golden sonra Magath baya bir sinirlendi savunmasına..1-2 öndeyken yenecek gol değildi , izleyince hak verirsiniz sizde Magath'a..

Cumartesi maç maratonu tam gaz devam edecek..Dortmund - Hamburg yine zevkli ve bol gollü geçmeye aday bir maç..Daha sonra Valladolid-Barca var ki ilk yarıyı izleyebileceğim..Çünkü 21:45'de Ferrara'nın tamam-devam maçı Juve-Roma başlayacak..

Hiç yorum yok: