28 Ocak 2010 Perşembe

Inter : 2 - 1 : Juventus / Rakibini Ezmek


Hani bunu biliyoruz ama her seferinde acaba işi değiştirecek bir babayiğit çıkacak mı karşılarına diye bekliyoruz..İtalya sınırları içerisinde Inter ve Mourinho İmparatorluklarını ilan etmişler..O kadar rahat ve diğerlerinden üst sınıftakiler ki , bu akşam oynanan maçı izleyen bir Juventus'lu yerinde olmayı asla istemezdim..

Daha bir kaç gün önce Milano derbisi oynadılar..Ne fiziken ne mental olarak hiçbir düşme yok takımda..Maçın başında Diego'nun zayıf şutunu Toldo yumurtladığında bile atmosfer Inter'den yana..İlk yarı neyse ama devre arasında Jose takıma nasıl bir ayar verdiyse içeride , ikinci yarı bu sene izlediğim en sağlam Inter vardı sahada..

Ferrara ve takımı zaten acınacak haldeler..Hepsinde ' Allahım ne olursa olsun şu maçı kazanalım , kazasız belasız bitsin artık ' ifadesi ve tavrı var..Bu sırada Inter rakibini resmen tokatlaya tokatlaya sersemletiyor..Juventus 3 pas yapamaz , rakip sahaya geçemez hale geldi..Inter'li oyuncular rakiplerini resmen rezil etmeye başladılar bu üstün oyunları ile..

Bu sırda Maicon'a Melo'nun yaptığı faul geldi..Faulden önce Ferrara kulübesine çekilmiş , başına geleceği anlamış bekliyordu adeta..Lucio'nun golü geldi ve skor 1-1'e döndü..Inter rakibine top göstermemeye , rakibini pataklamaya devam etti..Diego olmasa Juventus eminim yarısahayı geçemezdi..O kadar sıradan ve vasat bir takım Juventus..

90.dakikada Inter'in Kazım şubesi Balotelli yazdı golü..Inter bir kez daha yendi , bir kez daha bana erişemezsiniz mesajını verdi..Ülkenin dominant gücünü Milan-Juventus-Roma karması bile yenecek durumda değil..

Mourinho çifte kupayı bir aksilik olmazsa kazanacaktır İtalya'da..Avrupa'da Sir'ler , Pep'ler Juve'ye benzemez tabii..

Juventus'da Ferrera gönderilebilir her an..Hiçbir şey değişmez ben söyliyeyim size..Gerçekten çok kötü bir takım..Inter'i Siena çok daha fazla zorlamıştı..

Hiç yorum yok: