15 Ocak 2010 Cuma

Gökhan Ünal Fenerbahçe'de..Transferin olacağı birkaç gündür kesin gibiydi..Gerek Fenerbahçe'den bir türlü yalanlama gelmemesi gerekse Trabzon'dan gelen haberler transferi doğrular nitelikteydi..

Fenerbahçe için transferin çok mantıklı bir karar olduğu ve Türkiye içerisinden seçilebilecek en doğru tercihlerden biri olduğunu söyleyebiliriz..

İşin ' Semih kesin gidici ' veya ' Gökhan-Guiza gol kaçırma rekoru kırar ' muhabbetlerine hiç girmeden kendi fikirlerimi yazayım..

Gökhan , Kayseri'de dikkatleri üzerine toplamış ve milli takım seviyesine gelmişti..Mehmet Topuz ile birlikte takımı üst düzeye taşıyan bu iki adamdan Gökhan'ın değişik son vuruşları ve kafa toplarındaki hakimiyeti dikkat çeken özellikleri idi..Genelde çok güçlü olmasa bile top tutabilen bir oyuncu olması ve Fenerbahçe'nin mevcut forvetlerinden farklı özellikler taşıması takım için çok mühim bir artı oldu..

Guiza kadar olmasa bile savunma arkasına koşu yapabilen , Semih kadar olmasa bile gol sezgisi yüksek bir oyuncu..

Trabzon'da sıkıntılı bir kariyer geçirdi..İlk transfer olduğunda beklentiler büyüktü ve fena da başlamadı Trabzon macerasına fakat zaten şu zamana kadar hiç çözemediğim Trabzon sendromu onunda performansını etkiledi..Fatih ve Gökdeniz gibi Trabzon'un kendi evlatları bile bu sendromdan etkilenip performanslarında düşüklüğe giderken , Gökhan'ın bunu yaşaması pek sürpriz olmadı haliyle..

Fenerbahçe'nin mutlaka bir forvet alması gerekliydi..Guiza'nın ilk 11'den kesilmeyeceğini varsayarsak yedekte bile oturabilecek bir forvet arayışı mantıksız sayılmazdı..Zaten ben de transfer sezonu başlangıcında ' Haydi Daum ' diyerek kısa bir not düşmüş ve ' Nobrevari ' bir adam bul , kritik goller atsın , kilitleri çözsün demiştim..Çünkü takıma bu lazımdı..

Mesela Gökhan transferi ile sıkışan maçlarda son 20 dakika daha sağlam baskı kurabilir , ileriye daha çok top şişirebilir takım..Gökhan indirebilir çünkü bu topları..

İşin bir de şu boyutu var..Yabancı hakkı hala açık..Almanya'dan oyuncularla görüşüldüğü yazılmaya başlandı..Ana hedef sol ön..Buraya eğer takıma tempo getirebilecek dinamik bir oyuncu alınırsa rotasyon iki oyuncuyla birden genişlemiş olacak..Özer-Mehmet-Emre gibi oyuncular çok fazla bölgede oynayabildiği gibi orta sahada olabilecek eksikler rotasyonla daha rahat kapatılabilecek..

Gökhan transferi hayırlı olsun..Takıma katkı sağlayacağını düşünüyorum , temenni ediyorum..

Şimdi Fenerbahçe için kilit 2 nokta kaldı..Kanatlardan birine bir yabancı ve stopere bir yedek..Yönetimin çok sıkı tutması gerekiyor işi..

1 yorum:

Adsız dedi ki...

beni hiç umudum kalmadı açıkçası...