13 Ocak 2010 Çarşamba

Fenerbahçe : 3 - 2 : Tokatspor


Şükrü Saraçoğlu'nun zeminin yenilenme çalışmaları nedeniyle Olimpiyat Stadı'na alınan maçın sıkıcılık potansiyeli 2 kat artmıştı maçtan önce..

Fenerbahçe'de Gökhan-Bekir / Santos-Wederson / Emre-Uğur değişiklikleri vardı..Tabii bir de kalede Babacan..

Daum'un bazı yanlışları ile başlayalım zaten maç yazısı pek uzun olmayacak tahmin ettiğiniz gibi..Daum sağ bek olarak Bekir'i oynatıyor..Bir yere kadar anlar ve eyvallah derim..Ki Bekir'de bugün ilk kez vasatın üzerinde top oynadı..Ama maçın devamında Deivid varken sağ öne Ali Bilgin denen arkadaşı almak neyin nesi oluyor böyle..?Fenerbahçe 3 kulvarda lider giderken Ali Bilgin'den mi medet umuyor hala..? Aslında bu kadar sinirlenmemin nedeni Ali Bilgin değil sadece daha sonra Deivid'i orta sahada oynayan Özer'in yerine alması..Yani Deivid'i sağda denemeyeceği gibi onu orta saha olarak mı görüyor acaba bu adam..?

Zaten iyiden iyiye daralan ve transferlerin bir türlü yapılamadığı takımda yanlış oyuncu ve mevkii tercihleri gelirse sonun başlangıcı olur..Hiçbir maç kolay değil artık 2.devrede..

Biraz rahatladım , maça geçelim..Tokatspor golü bulana kadar birşey oynanmadı sahada..Alex'in Guiza'yı kaçırma çabalarını gördük ama özellikle ilk yarıda esen rüzgar ile pas ayarlamaları her ne kadar güzel yapılmış olsa bile top iki takım adına hiç istenen yere gitmedi..

Tokat'ın Arif ile attığı güzel golün ardından Fenerbahçe Alex'in önderliğinde toparlandı..Bu bölümde Wederson'un da soldan bindirmeleri arttı ve Fenerbahçe'nin beraberlik golü geldi..

Bu gol için yazılacak iki cümlemiz olsun..Özer ceza sahasının girişinden sol bekten çıkmış Wederson'a gönderiyor , ceza sahasında Uğur-Guiza-Mehmet ve müthiş koşusuyla gelen Alex var..Sol bek kesiyor , iki kanat oyuncusu ceza sahasında ve tabii ki Alex'de oralarda..Alex aslında her özelliği olan bir forvet..

Sonra maç yine 0-0'da ki hale döndü..

İkinci yarıya bu maçta iyi oynayan Mehmet'in güzel golüyle giren Fenerbahçe , yine basit bir gol yedi..Yerleşik savunmaya 2 adam ' biz gol atıcaz beyler ' diye bağıra bağıra gol attılar..

Ve sonra Guiza sahneye çıktı ve geldiği günden beri attığı ' En Forvet ' golü attı..Savunma arkasına güzel koşu , topla rakibin arasına vücudunu koyma ve çok net bir gol vuruşu..Ama forvet lazım mı takıma , EVET.

Daha sonra Özer ve Uğur biraz etkili oldular ama çok net bir pozisyon yaşamadı Fenerbahçe..Selçuk oyuna girdikten sonra iyi göründü..Daha önce dediğim gibi Bekir fena değildi..Wederson iyilerdendi , Mehmet yine aynı şekilde iyilerdendi..

Tokatspor son 10 dakika ' ya tutarsa ' diye geldi ama Lugano-Bilica duvarında eridi onlarda..

Fenerbahçe yine kazandı ama dediğim gibi takım yavaş..Takımın temposunu arttıracak 2-3 oyuncuya kesinlikle ihtiyaç var..Daum Ali Bilgin'i sağda denediyse bu iyiye alamet değil..Buraya transfer istiyordu sanırım o iş yattı..

Önder-Roberto Carlos ve Kazım varken bile bu takıma 2-3 oyuncu gerektiğini yazarken şimdi transfer olsa da olur olmasa da olur diyemeyiz asla..Yedek bir stoper , kafadan oynayabilecek bir sağ veya sol ön oyuncusu ve mutlaka bir forvet alınmadığı takdirde bu işler kağıt üzerinde yazdığı kadar kolay olmayacaktır..

Hiç yorum yok: