3 Ocak 2010 Pazar

Fena Olmazdı Hani..

Everton'da kiralık olarak oynayan Manchester City'li Jo , kulübünden izin almadan ülkesi Brezilya'ya gitmiş..Bunun üzerine Everton onu kadro dışı bıraktı..Brezilyalı oyuncular için alışıldık senaryolardan biri..Bu adamlar kadar sıla hasreti çeken ikinci bir memleketin insanı yoktur herhalde..

CSKA'da parlayan Jo'nun Premier Lig'e gidişi beni şaşırtmamıştı..Fakat gerek City'de gerekse kiralandığı Everton'da birtürlü beklenen performansı ortaya koyamadı..Anlaşılan o ki şu dakikadan sonra en azından bu sezonu Premier Lig'de bitirmeyecek..

Harıl harıl forvet arayan Fenerbahçe bir şekilde City ile anlaşıp Jo'yu sene sonuna kadar kiralayabilir mi acaba..?Uzun boylu , çalım atan , hızlı bir oyuncu..

Rusya'da oynanan CSKA - Fenerbahçe maçında Edu'yu darmadağan etmişti..Zor bir ihtimal şu anda Türkiye'ye gelmesi ancak kadro dışı kaldığı haberini duyunca karalamak istedim buraya..

Bu arada transferlerden ses olmadığı gibi Önder/Kazım olayınında nasıl sonuçlanacağını merakla bekliyor Fenerbahçe camiası..Daum'un Önder'in kalması yönünde rapor verdiği , Kazım'ın ise Premier Lig takımlarıyla masaya oturduğu haberleri yoğunluk kazanmış durumda..

Avrupa'dan ara transferde oyuncu getirmenin zorluğunu düşünürsek , Brezilya'dan alınacak bir Fred/Tardelli transferi bizleri yeterince tatmin edecektir..

Hiç yorum yok: