10 Ocak 2010 Pazar

10 Dakika Barcelona..

Fenerbahçe maçı bittikten sonra hemen Tenerife - Barcelona maçına geçtim..Öteki tarafta izlenecek bir Juve-Milan maçı vardı ama gönlümüzde Barça olunca , Torino'da da devre arası olunca izleyeyim dedim Barça maçını devreye kadar..

Meğer ne ballıymışım..Barcelona 35-45 arası skoru 0-3'e getirirken yine Guardiola kenarda eline gamepad'i almış sahada oyuncularına PES oynatıyor gibiydi..Barcelona inanılmaz bir 10 dakika oynadı..Bojan-Messi-Iniesta üçlüsü Tenerife'yi 10 dakikada darmadağın etti..

İlk golde Bojan soldan içeriyi yardı ortaya çıkardığı topu Messi olabilecek en kaliteli vuruşla ağlara gönderdi , ardından sağ kanattan kazanılan serbest vuruşta Messi olabilecek en iyi ortayı açtı , Puyol kafayı yazdı..

Üçüncü golü buraya ayrı bir paragrafta yazalım..Iniesta orta sahada tek başına önce iki Tenerife'li oyuncudan kurtuldu ama pas verecek pozisyon bulamadı sonra tekrar iki kişilik bir baskı yedi , onlardan da kurtuldu ve sol kanada öyle bir pas attı ki sabah akşam otur , izle keyif al..Soldan Bojan yine ilk golden benzer bir şekilde ortadaki Messi'ye bıraktı , Messi'de skoru üçledi..

Şu takımın 10 dakikada oynadığı şu oyunla üstesinden gelemeyeceği bir maç yok..Tenerife takımı istekli , taraftar ateşliydi..Ama Barcelona o kadar susturucu ve baskın bir güç ki hiçbir etken çare olmuyor onları durdurmaya..

Barca maçı bitirdiğine göre , Torino'ya zaplanayım bende..

Eskişehir - Fenerbahçe maçının ardından izlediğim şu 10 dakika ile günü kurtardık..Juve-Milan maçıda iyi geçerse ikinci devrede bonus olur..

Hiç yorum yok: