23 Aralık 2009 Çarşamba

Her Yerde Lider ; Fenerbahçe : 3 - 0 : Altay


Lig , Avrupa Ligi , Türkiye Kupası..

Fenerbahçe mücadele ettiği tüm liglerde yeni yıla lider giriyor..Bu kadar eleştirilen ve bariz eksikleri olan bir takımın katıldığı tüm organizasyonlarda en önde olması gerçekten mükemmel bir başarı..Bunlara bir de sezon öncesi alınan Süper Kupa'yı ekleyelim hatta..

Ankaragücü - Sheriff - Trabzonspor - Altay dörtgeninde oluşturulan seri bu üç farklı kulvarda liderlikleri getirdi..Fenerbahçe bu son maçlarda rotasyonu kullandı ve mücadele gücünü ön plana çıkardı..

Gelelim bu akşam ki maça..

Yıllar sonra bu maçı Özer Hurmacı'nın parladığı ve formasını tekrardan kimselere kaptırmadığı maç olarak hafızalarda kalacaktır..Attığı gollerdeki zekası bir yana , maç içerisinde sürekli yer değiştirmesi , temposu , pas alışverişlerinde sürekli takıma yardımcı olması , geriye gelip top alması , sürekli denemesi , zorlaması gibi oyun için özellikleriyle bu takımın en büyük yıldız adayı şuan..

Maç 0-0 giderken göğüsüyle Semih'e yaptığı asisti bu takımda ondan başka ustası Alex yapabilirdi zaten ancak..İlk attığı golde sol ayağı ile topu vuracağı yere dürtmesi , ikinci golde ise bekletmeden vurup kaleciyi ters ayakta yakalaması Özer'in ne kadar zeki bir oyuncu olduğunun da göstergesiydi..

Volkan Babacan temiz bir maç çıkardı..Maça iyi ve konsantre başladı ve öyle bitirdi..Birkaç tane güzel kurtarışı oldu , gol yemeden kapatması güzel..

Bilica - Lugano düşük viteste iyi bir maç çıkardılar..Bilica yine riskli hareketler yaptı ama bir şekilde kurtarıyor..

Sağda Bekir , vasatın üzerine çıktı..Maçın başında çok geri ve yana oynasada dakikalar geçtikçe cesareti arttı..Gökhan'ın alternatifi daha iyi bir bek olmalı elbette ama idare edilir bir durumda şuan Bekir..

Solda Andre Santos'un yükselen performansı bana göre devam ediyor..Bek oynadığı zamanlar çok başarılı buluyorum üzerine bugün hücuma da çok katıldı..Mehmet'e yaptığı asistte içeri katetmesinin meyvesini yedi , bunu daha sık yapmalı..

Cristian - Deniz fena değillerdi..Dönüşümlü olarak hücuma çıktılar..Cristian'ın uzaktan şutlardaki isabet oranı iyiydi..Solda Uğur ne yazık ki hala takımın en sırıtan oyuncularından biri..Güçsüz olduğu belli , buna rağmen çok zorluyor..Yine de birkaç tane isabetli orta yaptı..

Mehmet Topuz kanattan ziyade iç tarafa çok yardımcı oldu..Güçlü olduğu bir maçtı..İkili mücadeleleri kazandı çoğu zaman..O da Santos gibi içeri katettiği çoğu pozisyonda etkili oldu ve güzel bir gol attı..Sol bekin içeri katedip verdiği ara pasını sağ ön oyuncusunun gol yapması çok önemli bir artı..

Semih için devre arası tam zamanında geldi..Güçsüz , uzun süredir gol de atamıyor bu nedenle agresifleşmiş biraz..Devre arasında toparlamalı..

Fenerbahçe her kulvarda dolu dizgin gidiyor..Transfer döneminin açılması ile hem takıma hem taraftara iyi gelecek 1-2 transfer ve fikstür avantajı takıma çok büyük bir ivme daha kazandırabilir..Beklemedeyiz..

Hiç yorum yok: