4 Aralık 2009 Cuma

Güney Afrika 2010 - Gruplar


Kurayı Trt 3 başında izlerken bile kendimi kötü hissettim..Milli takımda oynayan oyuncular acaba benim şunu izlerken kendimi kötü hissettiğim kadar kötü hissetmişler midir kendilerini..Bu daha başlangıç , yazın ekran karşısına geçtiğimizde ne kaçırdığımızın daha fazla farkında oluruz hepimiz..

Çok gösterişli olmayan sade bir show ile başladı program..Kuşkusuz asıl show turnuvanın ilk maçının öncesinde bizleri bekliyor..

Ve işte gruplar..


Güney Afrika herhalde ev sahibi olduğuna bin pişman olmuştur şu kuradan sonra..Her takımın gruptan çıkma ihtimalinin olduğu tek grup A grubu..Fransa ve Meksika birer adım önde gibi dursalarda , toparlanmış bir Uruguay ve ev sahibi Güney Afrika ile zevkli bir grup izleyeceğiz gibi..

B Grubu Arjantin için rahat görünen bir grup..Nijerya'nın ortaya ne koyacağı soru işareti..Formsuz Yunanistan'ın grup sonuncusu olacağını düşünüyorum..

Rahat kura çeken bir diğer takımda kupanın favorilerinden İngiltere oldu..Amerika büyük ihtimalle Slovenya'nın önünde 2. bitirecektir grubu..

D Grubu'nda Almanya 3x3 yapar gibi..2. olma mücadelesi nefes kesecektir zira 3 takımda bence birbirine yakın dengede takımlar..Sırbistan bir adım önde..

E Grubu Hollanda için kolay geçmeyecek..Danimarka'dan ziyade Japonya ve Kamerun yukarıları zorlayabilir..Bu grupta maçların çok gollü geçmesi muhtemel..

İtalya için F Grubu çok rahat geçecektir..Turnuvanın en zayıf takımı Yeni Zelanda'nın birşey yapamayacağını düşünürsek büyük ihtimalle 2.lik Paraguay'ın olur..

Ve huzurlarınızda yeni ölüm grubu..Kuzey Kore'yi turnuvaya katıldığına pişman edebilecek G grubumuzda Brezilya - Portekiz ve Fildişi var..Fildişi bundan önceki Dünya Kupası'nda da çok talihsiz bir kura çekmişti ve elenmişti bu sefer umarım Portekiz'in önünde bitirirler grubu..

Kaka - Ronaldo - Drogba düellosu gerçekten izlemeye değer..

İspanya'nın çok rahat geçeceği son grupta Honduras - İsviçre - Şili arasındaki 2.lik mücadelesinden ben Şili'yi daha önde görüyorum..Honduras sürpriz kovalayacaktır..

A ve G grupları dışında çok çetin bir grup yok fakat seribaşı takımların ilk maçlarında kaybedecekleri bir maç veya puan grupları bir anda terse çevirebilir..

Güzel bir turnuva geçsin , yeni yıldızlar doğsun , Panini çıkartma albümü çıksın..

1 yorum:

skiptomylou dedi ki...

Kuzey Kore badem olur o grupta, futboldan soğurlar..

E grubunda da favorim Japonya. Diğer gruplar tırt.