18 Aralık 2009 Cuma

Carlos'un Gölgesinde , Fenerbahçe : 1 - 0 : Sheriff


Maçla ilgili yazıcak inanın birşey yok..Uğur - Selçuk - Deniz - Ali Bilgin dünyanın en şanslı insanları..Hem dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yaşıyorlar hemde bu şehrin en büyük 3 takımının birinde yıllardır tonla para kazanıyorlar..Ne katıyorlar sorusuna verecek cevap yok..

Andre Santos'un kendi bölgesinde uzun süreden sonra vasatın üzerine çıktığı , Özer'in çıplak gözle izlerken çok daha net anlaşılan , orta sahanın her yerine yardıma gitmesi ve top alması ile takımı rahatlatması , Bilica'nın etkili oyunu akılda kalan pozitif bir iki kırıntı..

Maçın haftaiçi saat 22:05 gibi bir saatte olması , havanın soğukluğu ve maçın bir formalite veya jübile maçı gibi görünmesi tribünlerde çok kalabalık bir ortam oluşturmasını engelledi..

Neyse , Fenerbahçe grupta son maçınıda kazanarak güzel bir puanla bitirdi grubu..Takım iyi oynamadı , forvetler hala çok formsuz falan ama bu konulara hiç girmeden Carlos hakkında birkaç şey söylemek istiyorum..

Gerek bloglarda gerekse internet sitelerine yapılan yorumlarda Fenerbahçeli olmamalarına rağmen insanlar ona ' hoşçakal ' diyorlar..Bu o kadar büyük bir saygı ki bunu anlatmaya kelimeler yetmez gerçekten..Evet belki saha içinde adı gibi oynamadı ama Türkiye'de 2.5 yıl gibi bir süre boyunca Dünyanın tartışmasız en iyi sol beki oynadı..

Bu ligin gerek marka değeri açısından , gerekse özelde Fenerbahçe'nin adının duyulması açısından çok önemliydi..Özellikle geldiği ilk sene gelen Şampiyonlar Ligi başarısının gizli kahramanlarındandı Roberto Carlos..3-1 kazanılan CSKA maçının son dakikalarında oyundan çıkarken bütün stad alkışlarla onun ismiyle inletiyordu Saraçoğlu'nu..Onu stadda çıplak gözle izlerken nasıl bir tecrübeye sahip olduğunu , ne kadar büyük bir futbolcu olduğunu emin olun daha iyi anlarsınız..Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final yapılan sene Roberto Carlos , Volkan'a gelen toplarda sol kanattan kaleci Volkan'a topu yere bırakması gerektiğinden , topu atması gereken yere kadar herşeyi gösteriyor , yardımcı oluyordu..

Inter belki karşınıza İbrahimovic'le , Sevilla Alves ile çıkıyordu fakat biliyordunuz ki o ikisinin 3 katı fazla bu turnuvada maç yapmıştı Carlos..Biliyordunuz ki bir şekilde kendini o sahada kabul ettirir , arkadaşlarına güven verirdi..

Galatasaray'a atamadı , ama yengeç dansıyla Türk Futbol Tarihi'ne kazınan bir görüntü hediye etti , hiçbir pis işin içine girmedi , kimseyle en ufak bir sürtüşmesi olmadı..Saha dışında takımını ve kendi karakterini harika temsil etti..Gerek reklamlarda , gerek hayır işlerinde üzerine düşeni yaptı..Belki onun sayesinde Turkcell Super Lig yayınları Brezilya'ya kadar ulaştı..

Fenerbahçe ona verdiği paranın karşılığını sonuna kadar aldı..Bu ülkeden Roberto Carlos geçti..Onu çubuklu dışında bir formayla izlesem çok üzülürdüm gerçekten..Fenerbahçe taraftarı seni hiç unutmayacak Roberto Carlos..Sen de lütfen arayı açma..Pierre gibi hep bir telefon , bir uçak bileti uzağımızda ol..Şampiyonluk kupası kaldıramadın , mayıs ayında umarım gelip , payın olan kupayı sende kaldırırsın..

Seni Sevdik biz Roberto , yolun açık olsun..

Hiç yorum yok: