27 Aralık 2009 Pazar

Arsenal Akıyor..


Yok yani bu işi şöyle tatlıya bağlayalım..31 Aralık Perşembe günü Arsenal - Barcelona maçı düzenlensin..10 gol atılana kadar oynasınlar..Bu kadar mı güzel futbol oynanır arkadaş yahu..

Bugün rakipleri son 4 maçını kazanan Aston Villa idi..Üstelik bu 4 maçını kazanırken kalesinde gol de görmemişti Aston Villa..Bugün Arsenal karşısına çıkarlarken bir eksikleri de yoktu..Ancak Arsenal o kadar komple ve tempolu bir takım ki Aston Villa'yı da paramparça ettiler..

Chelsea'nin formunun yerlerde süründüğü yılbaşı döneminde arkada bekleyen Arsenal seneyi çok iyi bitirmek üzere..Salı günü oynayacakları lig sonuncusu Portsmouth'a karşı kazanırlarsa 2.lik garanti..Devre arasında transfer yapacaklar mı yapmayacaklar mı bilmiyorum ama özellikle stoper bölgesine hatta kaleye yapacakları 2 sağlam transfer ile uzun zamandır beklenen şampiyonluk için çok iddialı bir takım halini alabilir Arsenal..

Bugün oynadıkları maçta Villa'yı resmen her bölgeden taciz ettiler..Ortadan geliyorlar , sağdan geliyorlar soldan geliyorlar..Ben yine de sol kanadın daha iyi olması gerektiğini düşünüyorum..Traore - Song Billong ikilisinden ofansif anlamda daha fazla verim almaları gerekir..Bunun için özellikle sol önde oynayacak oyuncuyu upgrade etmeleri iyi olur..

Arshavin - Walcott - Nasri - Fabregas - Bentley..Bunlarda hiç sorun yok zaten..Arkayı biraz daha sağlamlaştırdıkları zaman sorun ortadan kalkacaktır..

2010'da Premier Lig'de Chelsea - Arsenal ve toparlanması muhtemel United arasında çok zevkli bir şampiyonluk mücadelesi yaşanacak gibi duruyor..

Aklım Chelsea diyor , gönlüm Arsenal istiyor..Kesin gider United şampiyon olur..Cak cak çekilmez şimdi Sir Alex..

Hiç yorum yok: