19 Kasım 2009 Perşembe

Toparlayalım..


Vizelerden dolayı blogla ilgilenemedim bu ara..Henry olayı hala gündemdeki yerini koruyor..Yeni bir ' tanrının eli ' vakasını daha kaldırabildi dünya futbolu..

İrlanda adına çok trajik bir durum tabi..Henry'nin eli Dünya Kupası'na gitmelerine maloldu..Henry'e gelen tepkilerin boyutu arttı..Maçın tekrarından , her maça 6 hakem uygulamasına kadar pekçok şey gündeme oturdu..Futbol hatalar oyunu deriz her zaman ve hakeminde futbol oyununun bir parçası olduğunu unuturuz sanırım..

Henry'yi çok severim ve yaptığı şey her ne kadar onurlu bir davranış olmasa bile bir futbolcu refleksi idi..Henry orada eliyle aldığını itiraf etseydi ülkesinde hain , Dünya'da kahraman ilan edilebilirdi yinede..Fakat söz konusu takımının Dünya Kupası'na gitmesiyken bunu yapabilecek bir insan evladı var mıdır orası bir muamma..

Rusya ilk maçta iyi oynamıştı ama son dakiklarda gelen Slovenya golü başta Hiddink olmak üzere Ruslara birşeylerin ters gideceğinin habercisiydi sanki..2-1'in rövanşında Slovenya'ya 1-0 kaybetti ve kupaya katılma hakkını kaybetti..Gruplarda topladığı yirmiküsür puana ve oynadığı güzel futbola rağmen , yazın grubunda büyük ihtimal sonuncu olacak Slovenya'ya elenmek hiç iyi olmadı Ruslar için..Hiddink , Türkiye dedikoduları yakındır..

Yunanistan hangimizi şaşırttı ki..?Adamlar her ne kadar kötü oynarlarsa oynasın bir şekilde istenilen sonuca gitmeyi biliyorlar..Yine de Ukrayna aptallığına yansın..Böyle bir fırsatı kaçırıyorsan zaten hiç gitme..

Bosna sürprizi gerçekleştiremedi..Portekiz büyük bir takım gibi oynadı..İlk maçın sonlarında kaçan goller Bosna'nın şansının dönmeyeceğini göstermişti zaten..Portekiz Ronaldo'suz pek başarılı bir oyun ortaya koyamıyor..Dünya Kupası'nda işleri pek kolay olmayacaktır..

Lugano'lu Uruguay'ın gitmesine ayrıca sevindim..Yazın izlerken aha bu bizim adamımız diyebileceğimiz bir iki adam olsun turnuvada..Hatta Uruguay böyle ölüm grubuna falan düşsün de güçlü forvetlere karşı izleyelim Lugano'yu Şampiyonlar Ligi senesindeki gibi..


Artık takımlar belli , tarih belli , mekan belli..Panini çıkartma albümü çıkınca iyice havaya gireriz..

Hiç yorum yok: