11 Kasım 2009 Çarşamba

Gündemdeki Adam RC


Son 24 saat içerisinde Türkiye ve Dünya'da Roberto Carlos için üç önemli isimden üç açıklama geldi..

Önce Ali Koç , Roberto Carlos'un gitmesi beni ilgilendirmiyor dedi..Bundan ne çıkarırırız diye soracak olursanız , en basitinden yönetimin ocak ayında Carlos'un gelip ben gitmeye karar verdim derse hayır gidemezsin demeyeceğini anlamış oluyoruz..Hatta daha önce bi iki maç yazımda değinmiştim , Carlos ve Deivid'in ara transferde upgrade edilmesi Fenerbahçe'yi şampiyon yapar diye..

Daha sonra Daum'un FBTV'de Teknik Analiz programında ' Carlos şampiyon olmadan hiçbir yere gidemez ' demeci geldi..Daum'un hemen hemen aynı görüşleri Guiza ve Deivid için de söylüyor olması bu demecin arkasındaki ciddiyeti ciddi anlamda sorgulamamıza neden oluyor..Eğer ligin ikinci yarısında Roberto Carlos - Deivid ve Guiza üçlüsü hala takımda olursa Fenerbahçe'nin işi zor..Carlos'un son zamanlarda iyi oynamaya başladığını da belirtelim hani..Ama kafası burada değil..

Ve son açıklama Fenomen'den geldi..Brezilya'dan Carlos'a bir çağrı yaptı Ronaldo..

Brezilya'daki bir spor teleziyonuna konuk olan Ronaldo, ''Roberto ile ilgilenen başka kulüpler de var, çünkü mükemmel bir futbolcu. Andre Santos'un ayrılmasından sonra Corinthians için iyi bir opsiyon olabilir. Ayrıca çok önemli bir yıl olan, kulübün 100. yılında çok iyi bir transfer olur'' dedi.

Ronaldo ayrıca, milli takımdan eski takım arkadaşı olan Roberto Carlos'un ülkesine geri dönmek istediğini de belirtip, ''Roberto, Brezilya'ya gelmek istiyor. Eşi de hamile ve burada herşeyi güvenli görüyor. Corinthians'ta nasıl olduğumu, ilk başlarda korktuğumu ama daha sonra tertemiz yeni bir sayfa açtığımı ona anlattım. Onun transferini cebimden bile öderim ama tabii ki bunu yapması gereken Corinthians'' diye konuştu.

Ronaldo'da Roberto ile tekrar resimdeki gibi omuz omuza oynamak istiyor anlaşılan..Bakalım Roberto Carlos hikayesi nasıl sonlanacak..

Hiç yorum yok: