9 Kasım 2009 Pazartesi

Esaretin Bedeli


Biliyorsunuz Portekiz haftasonu çok kritik bir Bosna maçına çıkıcak..Dünya Kupası bileti kapmak için iyi bir kura çektiklerini söyleyebiliriz..Her ne kadar bizim üzerimizde gruptan 2. olarak çıksalar bile henüz Portekiz ve ayarı takımlara kafa tutabilecek kapasitede değiller..İspanya'dan 5 yedikleri son maçta attıkları ilk ve ikinci golde 5 yemiş olmalarına rağmen deli gibi sevinç yaşamaları falanda olaya aslında ne kadar yabancı olduklarının bir göstergesi..

Neyse küçük bir Portekiz-Bosna analizi gibi oldu ama biz konumuza dönelim..Portekiz , bu kritik maçtan önce normal şartlarda her zaman kadrosunda olan oyuncuları takımın gerekli motivasyonu sağlaması adına kadroya alıyor..Cristiano Ronaldo bu oyuncuların başında geliyor elbette..Portekizlinin sakatlığı sürüyor ve çok büyük bir ihtimalle Nou Camp'a da çıkamayacak ay sonu..

Portekiz onu kafileye almak istedi fakat Real Madrid olaya el koydu..Ronaldo'nun oynaması halinde futbol hayatının bitebileceğini belirtiyor Madridliler..Ortada oynama gibi bir olayın olması mümkün değil fakat takımın hepbirlikte olması için Ronaldo'yu çağırmışlardı..Real Madrid'den vize çıkmadı..Ronaldo cumartesi günü Madrid'den izler heralde maçı..

Esaretin bedeli dedikleri şey bu olsa gerek..

Hiç yorum yok: