5 Eylül 2009 Cumartesi

Türkiye : 4 - 2 : Panik


Aslında rakibin çok güçsüz olduğu vs konuları bir kenara bırakırsak 70.dakika'ya kadar son zamanlarda izlediğim en iyi Türkiye'yi izlediğimi söyleyebilirim..Maçın başında Arda'nın kendine olan aşırı güveni yüzünden doğan pozisyonda saçma bir gol yedik..Gökhan Zan - Servet ikilisi şu maçın ilk 15 dakikasında bağırmaya başladı bizi bi daha ikili oynatmayın diye..Gol de Gökhan Zan rakibin ilk hareketinde bakkala gitti..

Sağda Gökhan , Fenerbahçe'de oynadığı futbolun çok uzağında kaldı..Fenerbahçe'de de aynı sorun oluyor bugün de görüldü ki Kazım Gökhan'ı çok zor durumlarda bırakıyor..Sürekli içe kaçtığından hücumda zayıf , defansta ise 2ye1 yakalanıyor Gökhan..

Solda Hakan Balta garantici oynamasına rağmen hücumda sıfır..

Emre - Hamit ikilisi 60.dk'ya kadar çok üst düzey bir oyun oynadılar..Rakibin dirençli oyununa onlarda diş gösterdiler ve orta sahamız düşmedi..

Arda ve Tuncay mükemmel oynadılar..Arda için çalım atmak top sürmek kadar rahattı bu maçta..Rakipte güçsüz olunca Arda adeta şov yaptı..Pas verme konusunda biraz cömert davransa kesinlikle Avrupa'da oynar..Tuncay'ı her ne kadar Stoke Mtoke diye eleştirsek bile , sadece İngiltere'nin havasını solumak bile futbol kafasını mükemmel geliştirmiş..Senelerce Kadıköy'de Tuncay'ı canlı izleyen biri olarak bugün oynadığı futbolu görünce kendini çok geliştirmiş geliyor bana..Attığı 2.golü golden 5-6 saniye evvel Tuncay'ı ezberleyenler kafalarında kurgulamışlardır zaten..

Sercan'da yine etkili oynadı diyebiliriz..Delici ve hızlı olması bizim için özellikle deplasmanlarda önemli olucaktır..

Böyle bir rakipten 2 gol yemek , golleri yedikten sonra aklı,mantığı tamamen kenara bırakarak haldur huldur hücum yapmak bana geçen hafta Rijkaard'ın açıklamalarını ve yine blogda yayınladığım Biz Çılgın Türkler yazısını hatırlattı..

Çarşamba günü Bosna'yı yenebilecek güçteyiz..O maça Semih ile başlayıp , Sercan'dan son 20dakika yararlanabiliriz..Hele öne geçersek Boşnaklar arkada büyük boşluklar bırakabilir..Bosna yenilmeyecek bir takım değil ve bugünkü istekle Bosna'yı yenmek zor değil..

2 yorum:

muhder dedi ki...

Kazım yerini pek koruyamadı, yani en azından tribünden böyle göründü bana. Bir diğer sorun da hücum dönüşlerinde en geride Balta ve Gönül ikilisinin kalmasıydı. Hücuma çıkması gereken ikili "gaza" gelen stoperlerden dolayı biraz daha fazla çakılı oynadılar. Bosna'yı yeneriz yenmesine de, ya sonrası?
Bu arada blog hayırlı olsun=)

Tuğberk dedi ki...

Kazım bunu Fenerbahçe'de de yapıyor malesef..Gökhan eminim Deivid ile oynamayı daha çok seviyordur..Kazım çok kayboluyor maç esnasında..

Bosna'yı bir yenelim de gerisini düşünürüz dostum..Teşekkürler..