7 Eylül 2009 Pazartesi

Sıkıntılı takım şu Fransa

Le Parisien'de çıkan habere göre geçtiğimiz cuma günü Thierry Henry , Domenech'in kapısına dayanıyor ve takım adına onunla konuşmak istediğini söylüyor..

Gazetedeki habere göre Henry , hocanın transfer metodlarının sıkıcı olduğunu ve 12 yıldır milli takımda böyle bir düzenle karşılaşmadığını söylüyor..Yine gazeteye göre Henry ; nasıl oynamamız gerektiğini , sahada nerede durmamız gerektiğini , nasıl organize olmamız gerektiğini bilmiyoruz , bir stilimiz yok..

Fransa Zidane'lı dönemin ardından iyice güçsüzleşti..Ribery ve Benzema gibi iki tane süper futbolcunun takıma girmesi Fransa adına pek birşey değiştiremedi..Maçları sıkıcı , oynadıkları futbol kötü..Son Romanya maçını mutlak kazanmaları gerekirken evlerinde berabere kaldılar ki son yıllarda evinde aldığı beraberliklerle dikkat çekiyolarlar zaten..

Grupta 14 puanla 2.sıradalar..Çarşamba çok kritik bir Sırbistan deplasmanı var..Kazanmaları bence zor..Sırbistan berabere bile kalsa aradaki 5 puanı korur..Fransa'nın şu grupta ( Sırbistan - Avusturya - Litvanya - Romanya - Faroe Adaları ) 7 maçta 14 puanda kalması da durumu özetliyor..

Hiç yorum yok: