20 Eylül 2009 Pazar

Ne oldum değil ne olucam demek lazım..Geçen sene herşey ne kadar farklıydı yukarıdaki iki takım için..Biri ligi 2.bitirmişti..66 puan topladı Sivasspor..Aslında lig tarihinde 66 puan 2. sıra için biraz düşük..Fakat geçen sene ki kalitesiz lig işi bu noktaya getirmişti..

Beşiktaş ise 71puan ile şampiyonluğu almıştı..Üzerine Kupa finalinde de Fenerbahçe'yi rahat geçmişti..Yeni sezona girerken hayaller bambaşkaydı..

Beşiktaş maçlarını izliyorum , bana geçen senenin Fenerbahçe'sini hatırlatıyorlar..Bu kadar fazla forvete rağmen bu kadar verimsiz bir oyun , oyun planının olmaması , panik , oyuncuların insiyatif almaması vs nedenlerle Beşiktaş izlediğim en kötü futbollardan birini ortaya koyuyor..

6 maçta 6 puan nedir yahu..?Üstelik attığın gol sayısı 3..6 hafta sonunda -2 averajın var..6.haftayı en iyi ihtimalle 11. bitiricekler..Süper kupada Fenerbahçe'ye gol yok , Hazırlık maçlarında gol yok , CL'de gol yok..Kayseriye gol yok..

TV programlarında Levent Erdoğan'ı dinlerken şok oldum..Aktif bir yönetici başkanını ve teknik direktörünü inanılmaz bir şekilde medyanın önüne atıyor..Geçen sene Denizli ne yaptı ki şampiyonluklar Beşiktaş taraftarının duaları ile şampiyon oldu diyebilecek kadar bilgisiz ve günümüz yöneticiliğinden uzak..Beşiktaş tuhaf bir camia..Beşiktaş için asıl kötü olan , geçen sene Fenerbahçesiz ve Galatasaraysız ligde şampiyon olduktan sonra bu sene bu iki takım devreye girince esamesinin okunmaması..

Yani öyle bir durum oldu ki , Fenerbahçe ve Galatasaray işin içindeyse , Beşiktaş'ın şampiyon olması çok zor..

Gelelim Sivas'a..2 senedir ligde taraflı tarafsız herkesin en azından takdirini , saygısını kazandı Sivas..En önemli özellikleri belirli bir sistemlerinin olması idi ve disiplinlerini her an korumalarıydı..Büyük maçlarla biraz daha başedebilseler geçen 2 senenin birinde şampiyon olabilicek kadar güçlüydü..Bu seneye başlarken heralde takımda , şu 2 senede olamadıysak daha da olamayız düşüncesi geldi..Hiç bir oyun planları , düzenleri yok..Mehmet Yıldız , adamların Messi'si olmuş meğer gerçekten..

6 maçta 1 puan , 4 gol atıp 14 gol yediler..Hani gidişat , küme düşmenin en büyük adaylarından biri olarak işaret ediyor yiğidoları..İşleri zor , takım kalitesi çok düştü..En önemlisi Sivas'ı iki senedir tepeleri taşıyan inanç sona erdi..

Geçen sene bu iki takım 1-2 bitirdiler ligi..Bu sene biri düşme tehlikesi yaşayabileceği bir sezon geçirirken diğeri de büyük ihtimal ligde ilk 3'e giremeyecek..

Türk insanı , Türk mantalitesi bu..Milli takımın istikrarsızlığı , Basketbol Milli Takımı'nın istikrarsızlığı , bir seneye damga vuran takımın diğer sene ilk 10'a girememesi..

Bunlara artık hiçbirimiz şaşırmasak iyi olucak..

Hiç yorum yok: