19 Eylül 2009 Cumartesi

Manchester Sokakları..


Tevez ve Adebayor transferlerinden sonra İngiltere'deki diğer büyük rakiplerinin sinirlerini bozmak için bu işleri iyi yapıyor City..Üstteki resmin bir benzeri de Adebayor için bir alışveriş merkezinin zemine yapılan resim için geçerliydi..

Yarın çok zorlu ve zevkli bir Manchester derbisi daha oynanacak..Geçen hafta alınan Arsenal galibiyetinin yankıları henüz bitmeden yeni bir sansasyonel maça çıkacak City..United biraz daha rahat görünüyor..Haftaiçi İstanbul'da çok düşük bir viteste götürdüler maçı..Akılları tamamen bu maçtaydı..

Sir Alex maçtan önce yaptığı basın toplantısında United'ın City'den her zaman daha üstün olduğunu söyleyince ortam biraz gerildi..Tabii eğer oynarsa ve gol atarsa 2.Adebayor vakası olabilecek Tevez'de eski hocasına cevap vermiş..The Sun'da yazdığına göre Tevez , Ferguson'un dediği hiçbirşeye katılmadığını ve sezon sonu herşeyin ortaya çıkacağını söyledi..Oynamak istediğini ve oynamasına engel bir sakatlığı olmadığınıda söylemiş tabii..Adam kariyer maçına çıkıyo oynamalı bir şekilde..

United'da Ferdinand büyük ihtimalle oynayamayacak...O oynamazsa yerine Evans forma giyer..Scholes kart cezalısı olduğu için oynayamayacak..

City'de de cezalı Adebayor , sakatlıkları süren Robinho ve Cruz oynayamayacak..İleride tek forvet büyük ihtimalle Bellamy olur..Tevez 2.yarı kozu olucaktır City'nin..Zaten şu durumda öyle daha faydalı olabilir..

City - Arsenal maçında orta sahada City'nin daha üstün olduğunu söylemiştim ve City'nin kazanacağını yazmıştım..Aynı şeyler bu maç için geçerli değil..Orta sahada City yine çok kolay pes etmesede hücumda topu çok fazla tutabileceklerini sanmıyorum..Vidic - Evans ikilisinin kucağında Bellamy'nin iş yapması çok zor..Savunma arkasına kaçırmaya çalışıcaklar maç boyu onu..United kendi temposunu kurup yavaş yavaş yüklenecektir City kalesine..Defans ve orta sahasını beğenmeme rağmen böyle önemli bir maçta tecrübe farkını da hesaba katarsak United bir şekilde öne geçer ve sonra maç kopar mı yoksa City unutulmaz bir geri dönüş mü yapar göreceğiz..

Göreceğiz dedik de şimdi yarın bayram..Heralde oturup izleyecek fırsatı bulamayız o saatlerde..Neyse bakalım umarım hakkında uzun uzun yazı yazılası bir maç oynanır biz de burada konuşuruz..

Hiç yorum yok: