12 Eylül 2009 Cumartesi

Galatasaray : 3 - 0 : Beşiktaş
Maçtan önceki yazımda dedim ki Beşiktaş için maçın kader adamı Holosko'dur..Mustafa Denizli'nin maçtan önce çıkartacağı kadroyu gördüğümde bu maç 5 olur dedim kendi kendime..Tabata - Yusuf ve hatta zaman zaman Ekrem'in orta saha olarak oynadığı , Nihat'ın tek forvet olarak çıkmasını herhangi bir akıl - mantık kombinasyonu ile izah edilemez zannediyorum..

Galatasaray'ın bana göre sezonda oynayacağı ilk zor maçı çok sıradan bir maç haline getirdi Beşiktaş'ın bu kadrosu..Arda - Kewell ikilisi hemen hemen hiç faydalı olamadı buna rağmen maç skoru 3-0..

Serdar Özkan ile bu maça başladı Denizli..Serdar Özkan yerine Holosko oynasaydı diye bir düşünmek gerekiyor heralde..Yusuf sol içte yine kayıplarda..Tabata beklendiği gibi hayalkırıklığı ile başladı sezona..

Galatasaray bunlara rağmen çok zorlandı..Adam akıllı ve mantıklı kurulmuş kadrolara karşı Galatasaray çok zorlanır bu sene..Beşiktaş'ın şu hali bile pas yaptığı zaman Galatasaray'ı çok zor durumlarda bıraktı..

Beşiktaş'ta yıllardır Fenerbahçe maçlarından alışık olduğumuz Rüştü gollerinden iki tanesini bugünde izledik..

Beşiktaş'ın direncini kıran iki isim vardı ; 1 ) Mustafa Denizli
2 ) Rüştü Reçber

Galatasaray'da Keita ve Sabri gecenin iyi isimleriydi..Baros ne zaman nerede olmasını çok iyi bildiği için yine 2 tane salladı..Arda hiç yoktu..Mustafa Sarp sanırım taraftara yaranmak için çok agresifti ama kesinlikle kırmızı kart görmeliydi..Keza Leo Franco'da maç 1-0 iken oyundan kesinlikle atılmalıydı..

Bunların hiçbiri Beşiktaş için bu gecenin mazereti olamaz..İleride tek forvet Nihat , arkasında Tabata-Yusuf ikilisi olup , yedek kulübesinde Bobo-Holosko-Nobre duruyorsa eğer bu maçın tek sorumlusu Mustafa Denizli'dir..

Galatasaray araya beklenenden çok daha rahat geçen bir derbiyi de araya katarak 5x5 ile yola devam ediyor..

Beşiktaş'ın Mustafa Denizli ile devam etmesi halinde ilk 3'e girmesi zor gözüküyor..Haftaiçi formda Man.Utd geliyor..

Allah Beşiktaşlı arkadaşlara yardım etsin..

Hiç yorum yok: