9 Eylül 2009 Çarşamba

Bosna'yı yenmemiz için yürekle oynamak mı gerek..?


Yine işi son dakikaya bırakan Türk insanı örneğinde olduğu gibi , futboldada işimizi bu gece Bosna'da görmemiz gerekiyor..Halatı onlar tutuyor , çok sıkı asılıp dengelerini bozmamız gerekecek..

Ben takıma güveniyorum..Bosna'nın abartıldığı kadar iyi bir takım olmadığını düşünüyorum..Ha şu saatten sonra motivasyonları apayrıdır tamam ama bu da onların daha önce yaşamadağı kadar stresli bir maç olucak ve genç Bosna takımı bunu kaldırabilecek mi , göreceğiz..

Fatih Terim maçtan önce yine ' yürekle oynamak ' konusuna değinmiş..Bence Bosna'yı yenmek için yürekle oynamak falan gerekmiyor..Dünya Kupası'na gidiceksek zaten Bosna'yı içerde dışarda yenebilen bir takım olmalıyız..

Maça gelicek olursak ; Misimovic - Dzeko ikilisini kitlersek gerisi hikaye..Misimovic'i Emre yıpratır gibime geliyor ama Dzeko konusunda işimiz zor..Büyük ihtimalle Servet'e verir Fatih Terim Dzeko'yu..Servet erken kart görmeyip birazda sertlikle Dzeko'yu sindirmeli..Bosna'yı üzerimize çekip kontra yapmak gibi bir düşüncemiz olmamalı , Bosna'nın üzerine ne kadar gidersek onların hata oranını arttırırız..

Arda maçın kader adamı..Biraz daha yerinde paslar atabilirse Tuncay ve Semih gibi arkaya kaçan oyuncular işi çok erken bile bitirebilir..

Maçın anahtarı ; Erken gol yeme , savunmaya çekilme ve panik olma..

Haydi Türkiye...

Hiç yorum yok: