9 Eylül 2009 Çarşamba

Bosna Hersek : 1 - 1 : Türkiye
Maçtan önce küçük bir yazı yazmıştım , Bosna bu tip ağır maçı kaldıramayabilir erken gol yemememiz gerek demiştim..Tam aksi oldu ve henüz 5. dk'da Emre'nin golü ile öne geçtik..

Peki sonra ne yaptık..?Neden oyunu kendi yarısahamızda kabullendik..?Neden Bosna'nın sert oyununa aynı sertlikte karşılık veremedik..?Savunmada Önder-Servet ve önlerinde oynayan Ceyhun topu hiç oyuna sokabilen oyuncular olmadıkları için bu bölgelerde çok top kaybettik ve duvara çarpar gibi her top Bosna atağı olarak kalemize geldi..Gereksiz bir iki faulden sonra akıllanmamış olmalıyız ki yine yapılan bir faul sonucu kalemizde golü gördük..

İlk yarı tamamen panik futbolu ve sinir harbi üzerine kuruluydu 5.dk'dan sonra..Bu takım neden bu kadar şuursuzca oynayabiliyor acaba..Hep bir 'yürekle oynamak' diye tutturmuşuz ya diğer tüm mekanizmalar devre dışı..Herkes maçı kurtarma peşinde..

Fatih Terim'in tribünlere gönderilmesi konusuna değinmek istemiyorum..Kim şaşırdı ki buna..?Türkiye milli takımı zaten gerilimlerin , 'uçurumların' takımı değil mi..?

2.yarıya Sercan ve İsmail değişiklikleri ile başladık..Sercan direk hareket getirdi oyuna..Pozisyonlara girdik ama değerlendiremedik..Beşiktaş'ın paraları 45 dakikada bir kere bile hücuma destek veremeyen İsmail için gittiyse yazık tekrardan..

Tuncay her yerde sorumluluk almaya çalıştı..Emre son anlarda hep yanlış oynadı..Pas vermesi gereken yerlere pas atamadı , vurması gereken yerlerde vurmadı..Arda son 20dakika dışında kayıptı..Vurduğu top gol olsa çok güzel olucaktı..Semih çok etkisizdi..Attığımız goldeki klasik ön direk koşusu dışında bekleneni veremedi..

Gökhan Gönül takımın iyilerindendi..Vurduğu kafa pozisyonunda çok müsaitti ama olmadı işte..

Bosna ne oynadı peki..Golden sonra kontrollü bir şekilde kapandılar ama o zaman kapandıklarında bile doğru hücumu yaptık mı pozisyona girebiliyorduk çünkü dediğim gibi Bosna burada olmayı gerçekten hakeden bir takım değil aslında..Dzeko geçen seneye göre çok formdan düşmüş..Misimovic bence hiç yoktu sahada..Buna rağmen kazanamadık..

Şu grupta 7maç sonrası 14 puan başarısızlık abidesidir..Estonya - Belçika beraberlikleri olmasa stres olmadan şu maça çıksak Bosna'yı 3lerdik..Yazık oldu..Futbolcular düşünsün , kendilerinden daha az yetenekli meslektaşları orda parlarken onlar evde Panini çıkartma albümüne sonuçları yazarlar artık bizler gibi..

Yazık oldu kısaca..Uçurumun kenarında yürümeye alıştık ama çakıl taşları bile dengemizi bozmaya yetti..

Hiç yorum yok: