23 Eylül 2009 Çarşamba

Birini alkışlarken ötekini yuhalamak..


Fenerbahçe'de formda oyuncuları sayalım..Savunmada Bilica , orta sahada Emre ve Mehmet..Bitti..Yabancıların hiçbiri olayın farkında değil zaten..Fenerbahçe'de formsuz oyuncuların çokluğu ve takımın bitkinliğinin nedenlerini maç yazılarında yazıyorum kendi düşüncelerime göre..Gerek takımın sistemi gerek o sistemde yanlış yerlerde oynayan oyuncular vs.. nedenler takımı kötü etkiliyor..

Pazar İBB'yi 1-0 güç bela yendi Fenerbahçe..Kalesinde en azından pozisyon vermedi ama oynanan oyun çok kötüydü..

Öncelikle futbolcu yuhalamanın ne kadar kötü ve gereksiz birşey olduğunu yazalım ki devamında yazacaklarım yanlış anlaşılmasın..

Kazım'ın oyundan çıkarken yaşananlar ortada..Fenerbahçe taraftarının takıntılı olduğu oyuncular vardır..Selçuk Deniz Ümit Özat Guiza Kazım..Bu adamların kötü maç oynamaya hakkı yoktur..Bütün maç mücadele etsinler ilk gol kaçtığında veya ilk pas hatasında homurdanmalar başlar..

Kazım beni de delirtiyor , yapması gereken çok basit şeyleri yapmıyor..Stadda izlerken daha net görüyorsunuz bomboş pas atma imkanı varken atmıyor , bekliyor..Ama işin özünde takımı şöyle bir aklımdan geçiriyorum da dakika ve skor ne olursa olsun sorumluluk almaktan çekinmeyen , topu almaya ortaya gelen , dikine gidebilen tek oyuncusu var Fenerbahçe'nin , o da Kazım..

Santos kaç maçtır hiçbirşey yapmıyor..Hiçbirşey yahu..Dişe dokunur hiçbir hareketi yok..Şu oyunu oynamayı nasıl içine sindiriyor anlamıyorum ben olsam kendimi yırtarım orda o topu alabilmek için..Topu al 3 metreye ver yalandan koş..Bütün maç sadece bunu yaptı yine Santos..Ama oyundan çıkarken stad onu alkışlarken , tüm maç katkı vermek için yırtınan Kazım'ı yuhaladı..

Kaçak oynamak daha garanti sanırım..Al ver al ver..Sonsuza dek al ver..

Hiç yorum yok: