6 Eylül 2009 Pazar

Arjantin : 1 - 3 : Brezilya


Maçtan önce çok değişik şeyler okuduk..Arjantin takımının kiliseye gidişi , maç biletleri için insanların birbirini ezmesi , Messi'nin Barca'dan özel izinle erken kampa girişi , Maradona'nın 'Onu hiç bu kadar iyi görmemiştim' diyerek Messi'ye ayarı verişi , maçın Rosario'da oynanması vs..

Arjantin için kader maçıydı..Brezilya'nın kafası rahattı..

Birşeyi anlayamıyorum..Bu kadar yetenekli oyuncular daha kötü bir formasyonla sahaya sürülemez sanıyorum..Tevez - Messi forvetini destekleyecek orta dörtlüye bakalım , sağda maxi solda Datolo..Ortada hücuma yakın Veron ve geride tek kalan Mascherano..İki takımda rakip yarı sahaya resmen yürüyerek geçti..Brezilya kendi sahasına kapanmak niyetinde eyvallah ama Arjantin nasıl olur da en ufak bir direnç göstermez bunu anlamak güç..

Arjantin'in bir futbol ekolü oluşturamadığı konuşulur hep..Bence dünden sonra artık bu kesinlik kazanmıştır..Veron topu mu aldı ya vurur ya vurur..Maxi mi aldı vurur..Datolo vur kaleye..Tevez önce bir çalım sonra sen de vur kaleye..Messi garibim senin görevin farklı sen 4 Brezilyalı geçip vurmak zorundasın..Arjantin bu kadar savruk ve kötü olmasına rağmen aslında ilk yarı gol pozisyonu vermedi..

Gözlerden kaçmasın Brezilya bence çok kötüydü..Maça Elano ile başlayınca Dunga hayırdır dedim , zira Elano 2 goldeki ortaları yapmaktan başka sahada hiçbirşey yapmadı..Ramires ile başlaması çok daha doğru olurdu ama Elano'nun iki kesmesi Dunga'yı kurtardı..Bu arada ilk golde Luisao'yu nasıl bomboş bırakırlar gerçekten anlamak için çok uzun saatler harcamamız gerek..

Brezilya defansı Luisao önderliğinde mükemmeldi..Benfica'da sürünüyor bu adam yemin ediyorum..Lucio'da çirkef mirkef ama canını dişine takıyor adam..Maicon yerine bence Dani Alves ile başlamalıydılar..

Fenerbahçe sol bekte Santos'u oynatıp önüne Mehmet - Özer ikilisinden birini yerleştirmelidir diye şuraya notumu düşeyim..Santos dün savunmada çok başarılıydı..70'den sonra hücumlarada çıkmaya başladı..Hatta bi pozisyonda şut çekmeye çok müsaitti ama vurmadı..

Arjantin için kabus bir gece bitti..Brezilyasız dünya kupası olmazdı..Ama Arjantinsiz de olmaz..Çarşamba çok zor bir maç bekliyor Arjantin'i..

En çok Messi'ye üzülüyorum..Makina gibi işleyen , 3 pas sonra ne olacağını bilen bir takımdan sonra 1saniye sonra herşeyin muamma olduğu Arjantin takımında çıldırıyordur..

Hiç yorum yok: