1 Eylül 2009 Salı

Fenerbahçe 2 – 1 ManisasporSion maçından sonra biraz işkillenmedik değil hani..Geçen senenin malum bi iki oyuncusuna geçen senenin sıkıntılı futbolu da eklenince gerim gerim gerildik..Sonuç olarak tur geldi kafaları o gece rahata aldık ve Manisa maçına geçtik..Hava esintili , stad ise bu maç için tatmin edici şekilde doluydu..


Son anda sakatlanan Gökhan’ın yerine Daum Bekir’i görevlendirmişti..Aslında Önder’i sağa çekip Bekir’i alışık olduğu stopere koysa sanki daha iyi olurdu ama belli ki ligde 6+2’den dolayı Daum , Lugano – Önder ikilisini oturtma çabasında..Bekir çok riskli sağda çünkü yavaş kalıyor orda ki dün buna sıkça şahit olduk..Gökhan’ın olmaması Kazım’ın da bu sene alıştığımız performansından uzak olmasına neden oldu..Beni asıl endişelendiren ise sol tarafın hali idi..RC ve Santos gerçekten güçsüz oldular mı çekilmesi çok zor oyuncular halini alıyorlar..Santos içeride çok kayboluyor ve biraz Alex Deivid karışımı bir rol üstlenmeye çalışıyor..İç oynaması aslında daha faydalı olur tek forvetli bir sistemde ama bunu da güçlü olursa başarabilir ancak..


Daum ve ekibinin herşeyine eyvallah ama futbolda sanki 70’den önce oyuncu değişikliği yapmak yasakmış gibi inatla bunu beklemesi biz onu tanıyanları şaşırtmadı ama yine delirtti..Takım Semih – Mehmet diye bağırırken değişikliğin geç gelmesi takımı da gerdi..Tv’den ne kadarına şahit oldunuz bilmiyorum ama özellikle manisa kendi yarı alanında taç atarken Emre kendini yırtarcasına öne gelin , basın diye çabaladı..Emre’nin işi zor , tüm yük ona bindiği gibi , agresif bi oyuncu olması böyle kontağının kaymasına neden olabiliyor..


Semih ve Mehmet girdikten sonra takım 10 kişi kalmasına rağmen hücum organizasyonlarında ciddi bir diriliş yaşadı..Ben Kadıköy’de her maçta Alex – Semih – Guiza üçlüsünün oynamasını gerektiğini düşünüyorum.Hele ki Gökhan’ın olmadığı , Kazım Santos ve RC’nin yoklarda olduğu bir maçta Semih değişikliği ikinci yarı başlarken olsa Fenerbahçe için rahat bir maç olurdu ve eminim Emre’de atılmazdı..
Guiza’ya bir top geldi o nu da yazdı..Bu adama kızmaya bence bu sene kimsenin hakkı yok çünkü topla az buluşuyor..Bu sistemde tek forvet Guiza deplasmanda iş yapar ama Kadıköy’de sinir hastası olur..


Son paragraf maçın yıldızına..Alex sakatlığı tam atamamış belli.Pek güçlü ve kondisyonlu da değildi..60’ta Alex’in yerine Özer girmeli diye düşünüyordum ama Daum inatla ona güvendi ve o da inanılmaz bir pasla 1-0 , müthiş bir savunma arkasına koşuyla 2-1 yaptı 3 puanı cebe koydu..

1 yorum:

Mert... dedi ki...

Sion maçının son 10 dakikası Güiza - Emre oyuna girdi ve takım o 10 dakikada geride kalan 80 dakikanın 180 derece tersinde bir görüntü çizdi.

Aynı şekilde Mehmet ve Semih girdikten sonra da Manisa kalesine daha düzgün bir şekilde gitti, goller buldu.

Dahi Daum'un bu iki örnekten birşey alması ve 70. dakikaya kadar beklememesi gerek bir daha. Yoksa daha çok kabız oluruz. Allah'tan Koch var da son 10 dakikalara yine o muhteşem kondisyonla giriyoruz.