1 Eylül 2009 Salı

Ne var şu Brezilya'da..?
Brezilyalı futbolcuların garip bir sıla hasreti var.Avrupa’ya giderler 1-2 sene içerisinde parlarlar bütün dünya onları konuşmaya başlar ve birden bu futbolcular bir takım bunalımlara girerler...Avrupa’da mutlu değilim , kariyerimi brezilya’da noktalamak istiyorum vb açıklamalar onlar henüz yirmili yaşların ortalarındayken ağızlarından dökülmeye başlar.
Adriano 3 sene önce dünyanın en iyi üç forvetinden biriyken bugün ülkesinde top oynuyor.
Yıllardır kendisini Fenerbahçe’nin almasını beklediğim Vagner Love’da şu günlerde Moskova’dan ayrılıp kendini ülkesine atmış durumda..Kiralık olması vs beni enterese etmiyor pek ama anlamadığım birşey de var , Vagner gibi bir oyuncu şu yetenekleri ile nasıl İtalya – Almanya liginden teklif almadı pek kafam almıyor..Onu Fenerbahçe’de görmek büyük bir hayal değilmiş meğerse.
Futbolu her zaman bir eğlence olarak gören brezilya ekolü , futbolcularına da mutluluğun kariyerden daha önemli olduğunu öğretmiş anlaşılan..

1 yorum:

Mert... dedi ki...

Bu bahsi geçen futbolcular, Avrupa'da trilyonlar kazanırken aileleri Brezilya'da çoğu zaman kaçırılma, fidye olaylarına karışıyorlar. Onların yanında olup, onları güvende tutmak çabası olabilir bu transferler. Düşünmek lazım.

Yoksa Brezilya bizden fakir bir ülke. Ve dünya üzerinde Brezilyalı lisanslı futbolcualrın bir senelik kazançlarını Brezilya'ya versek bütün ülkenin borcu kapanır heralde. O bakımdan arkada kalan aileler sürekli böyle kurşun geçirmez jiplere biner durumdalar.